• سه شنبه ۶ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۲
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 979-1287-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان قم:

صداوسیما و آموزش وپرورش نقش مهمی در احیای امر به معروف دارند

دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان قم گفت: صداوسیما و آموزش وپرورش نقش مهمی در احیای امر به معروف دارند از این رو باید اهتمام خاصی به ترویج این فریضه در جامعه داشته باشند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمدرضا آشتیانی ظهر امروز در همایش شورای امر به معروف و نهی از منکر در تالار معصومیه فرمانداری قم عنوان کرد: لازمه داشتن یک جامعه سالم دینی، امر به معروف و نهی از منکر است.

دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان قم افزود: فریضه امر به معروف جامعه را از گرفتاری ها و آسیب ها در امان می دارد.

وی تصریح کرد: همه مردم و مسئولان در جامعه دینی دارای وظیفه مهمی در ترویج و گسترش امر به معروف و نهی از منکر هستند به ویژه صداوسیما و آموزش وپرورش نقش مهمی در احیای امر به معروف دارند از این رو باید اهتمام خاصی به ترویج این فریضه در جامعه داشته باشند.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین آشتیانی اظهار کرد: نباید اجازه داد این فریضه الهی در جامعه متروک و کمرنگ شود بلکه باید جامعه ای داشت که در آن ارزش های اخلاقی گسترش می یابد.

وی بیان کرد:دستگاههای اجرایی و ادارات نمایندگان نظام جمهوری اسلامی هستند و باید امر به معروف و نهی از منکر در این مجموعه ها مورد اهتمام خاصی باشد.

دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان قم خاطرنشان کرد:در ادارات باید کرامت انسانی با ارباب رجوع داشته باشند و مردم را از خدمات و اقدامات خود راضی نگه دارند.

وی بیان کرد:تکریم ارباب رجوع و حفظ حرمت مردم موجب استواری و تداوم نظام جمهوری اسلامی می شود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت:خداوند در آیات قرآن کریم بی توجهی به امر به معروف و نهی از منکر را مذموم شمرده است.   متاسفانه با وجود اهمیت این فریضه هنوز ردیف بودجه خاصی برای احیای امربه‌معروف ونهی از منکر دیده نشده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: