• پنجشنبه ۸ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-684-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

کشورهای موفق با محدود کردن تعداد بانک‌ها مانع از تورم شدند

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:بانک ها مشکلات اقتصادی زیادی را در خلق پول و ارائه وام به وجود آوردند در حالی که کشورهای موفق با محدود کردن تعداد بانک ها مانع از تورم شدند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم،احمد میدری ظهر امروز در دومین همایش نکوداشت مرحوم آیت الله سید عبدالکریم موسوی اردبیلی دردانشگاه مفید قم عنوان کرد: راهبردهای اقتصادی معیوب، فقرزاست و مانع از توسعه می شود.

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: نظام بانکی از عوامل ایجاد تورم در کشور است.  بانک های مشکلات اقتصادی زیادی را در خلق پول و ارائه وام به وجود آوردند در حالی که کشورهای موفق با محدود کردن تعداد بانک ها مانع از تورم شدند.

میدری بیان کرد: افزایش تعداد بانک ها مانع از نظارت جامع و صحیح بر روند تولید پول می شود و بحران های زیادی را در پی دارد.

وی اظهار کرد: در ایران شیوه‌های که انتخاب کردیم باعث شده که در طول سال ها  پس از پایان جنگ با افزایش تورم، فقر و بیکاری بیشتر روبه رو شویم البته به این معنا نیست اگر اقتصاد را دولتی نگه داریم بهتر است اما این که چه شکلی از اقتصاد دولتی را در نظر بگیریم اهمیت زیادی دارد.

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد:اقتصاد آمریکایی در چند دهه گذشته 2 بار با بحران شدید مالی مواجه شد که به علت عدم مدیریت بر بانک‌ها بود.

وی گفت: اقتصاد هایی که الگوی خود را اقتصاد امریکا و استرالیا و نیوزلند قرار دهند  با بحران زیادی روبه رو شدند و میزان فقر در آن ها افزایش پیدا کرد.

میدری افزود: تقویت گفت و گو بین صاحبان قدرت در کشور این امید را زنده خواهد کرد تا با افزایش تفاهم های سیاسی خطاهای بیشتری در حوزه اقتصادی رفع شود.

وی تصریح کرد: اقتصاد بازار یا غیر دولتی اشکال مختلفی دارد و دو گونه اقتصاد بازار اروپای قاره ای و سبک امریکایی را داریم که تفاوت این ها این است در اقتصاد امریکا آموزش و پرورش دست بخش خصوصی و درمان تجاری است.

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: وقتی اقتصاد دان ها حرف از اقتصاد می زنند یکی از راهبردهای مهم را جلوگیری از فساد اقتصادی اداری می دانند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: