• جمعه ۹ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 979-785-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

آیت ‌الله اراکی:

مسلمانان جهان باید با وحدت در مقابل مستکبرین ایستادگی کنند

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب گفت: مسلمانان جهان نباید نسبت به ظلم و ستم و استکبار بی تفاوت باشند بلکه باید با وحدت و یکپارچگی در برابر ستمگری ایستادگی کنند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، آیت‌الله محسن اراکی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه قم در مصلی قدس با تاکید بر وحدت بین مسلمین عنوان کرد: پیامبر اسلام(ص) منادی وحدت و انسجام میان امت اسلامی بود.

آیت ‌الله اراکی افزود: متاسفانه بسیاری از ابعاد شخصیتی پیامبر(ص) ناشناخته مانده است در حالی که اگر شخصیت برجسته رسول الله(ص) به خوبی تبیین می شد بسیاری از گرفتاری ها دامان امت اسلامی را نمی گرفت.

وی تصریح کرد: عشق و علاقه و ارادت به پیامبر اسلام(ص) در شیعه و غیر شیعه وجود دارد و جهان محو ویژگی ها و خصلت های این پیامبر(ص) مهربانی است.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اظهار کرد: مسلمانان جهان نباید نسبت به ظلم و ستم و استکبار بی تفاوت باشند بلکه باید با وحدت و یکپارچگی در برابر ستمگری ایستادگی کنند.

وی گفت:امروز نیز کشورهای مظلوم تحت سیطره ظلم و ستم قرار دارند به ویژه در فلسطین جنایات زیادی علیه مسلمانان اتفاق می افتد و ما نمی‌توانیم در برابر ظلم به مردم فلسطین بی تفاوت باشیم.

آیت ‌الله اراکی بیان کرد:همه مسلمانان جهان حتی اگر شیعه هم نباشند در قلمروی حکومت امام زمان(عج) قرار دارند.  ما وظیفه داریم جامعه اسلامی را برای اطاعات از حضرت مهدی(عج) و منجی بشریت آماده کنیم.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب عنوان کرد:همه مسلمین جزء ملت ولی عصر(عج) هستند و با وحدت و همدلی میان مسلمین می توان زمینه را برای ظهور منجی فراهم کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: