• چهارشنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۰
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 979-3387-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

پذیرش 2000 بانوی طلبه در جامعة الزهراء/نام‌نویسی از 20آذر


مدیر جامعة الزهرا(س) گفت:در سال تحصیلی آینده 2000 بانوی طلبه در جامعة الزهرای قم پذیرفته می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، حجت الاسلام والمسمین سید محمود مدنی ظهر امروز در نشست خبری با موضوع «آغاز پذیرش و ثبت نام آزمون ورودی سال 99-98» عنوان کرد: جامعة الزهرا چشم انداز و اساس نامه خود را مورد بازبینی قرار داده و جایگاه ویژه ای در آموزش دینی بانوان برای 10 سال آینده ترسیم کرده است.

مدیر جامعة الزهرا(س) افزود: در سال تحصیلی آینده 2000 بانوی طلبه در جامعة الزهرای قم پذیرفته می شود که ثبت نام در آزمون از 20 آذرماه سال جاری آغاز می شود.

وی تصریح کرد: با توجه به ظرفیت علمی بانوان باید در رسیدن به قله‌های بلند رویکرد کیفی سازی به آموزش و پژوهشی و مهارت داشته باشیم.

حجت لاسلام والمسمین مدنی اظهار کرد: در بعد مهارتی بسیاری از برنامه ها تحقق یافته و دوره هایی اجرایی شد که در این راستا دوره تربیت محقق و پژوهشگر سومین دوره خود را آغاز کرده است این دوره در 3 ترم توسط دانش پژوه سپری می شود.

وی بیان کرد: در این بخش هر یک از پژوهشگران موظف هستند 2 مقاله علمی و پژوهشی در مجلات معتبر و یک کتاب مورد تائید شورای تخصصی را تا پایان دوره ارائه کنند.

مدیر جامعة الزهرا(س) خاطرنشان کرد: دومین دوره تربیت مشاور و تربیت مدرس و تربیت مبلغ در سه سطح عمومی و تخصصی و گرایشی و دوره تربیت مترجم در سه زبان انگلیسی و عربی و ترکی استامبولی با استفاده از ظرفیت طلاب بین الملل در جامعة الزهرای قم در حال سپری است.

وی گفت: اولین گردهمایی فارغ التحصیلان در کشور لبنان برگزار شد و دومین گردهمایی نیز در شبه قاره هند اواخر سال جاری برگزار می شود.

حجت‌الاسلام والمسمین مدنی افزود: ضمنا برای فارغ التحصیلان داخلی 4 نشست در تهران و البرز و خراسان برگزار شد و تا پایان سال چندین همایش ویژه فارغ التحصیلان جهت بازآموزی اطلاعات و استفاده از ظرفیت و توان آن ها برنامه ریزی شده است.

وی تصریح کرد:در جهت افزایش توان پژوهشی طرح آموزش پژوهش محور از سوی معاونت آموزش و پژوهش در حال اجراست.

مدیر جامعة الزهرا(س) بیان کرد: جامعة الزهرا اولین مجوز نشریه در سطح علمی پژوهشی را دریافت کرده و در گذشته دو نشریه علمی تخصصی داشته ایم و 5 نشریه علمی داخلی نیز فعال است که در آینده به علمی تخصصی و پژوهشی ارتقا می یابد.

وی اظهار کرد: این مرکز علمی با 20 موسسه و نهاد همسو تفاهم نامه در برگزاری همایش های علمی و پژوهشی داخلی و ملی و بین المللی امضا کرده است.

حجت‌الاسلام والمسمین مدنی عنوان کرد: امسال 2000 نفر در 5 سطح آموزشی پذیرش می شود که در سطح پنجم فقه عالی مطرح است و به طور آزمایشی اجرا می شود که برای اولین بار در حوزه های علمیه خواهران با هدف پرورش خواهران صاحب نظر در فقه و اصول راه اندازی شده است.

وی تصریح کرد: امسال دو رشته جدید در این مرکز راه اندازی می شود که شامل تربیت دینی کودکان و نوجوانان و مشاور خانواده با رویکرد اسلامی است.

مدیر جامعة الزهرا(س) بیان کرد: در سطح 3 مطابق با کارشناسی ارشد 5 گرایش ویژه خواهران بین الملل برای اولین بار پذیرش می شود که شامل تاریخ و تفسیر و روانشناسی تربیتی و اصول فقه و کلام است.

وی در خصوص برخی از دغدغه های موجود خاطرنشان کرد: مشکلات جدی در رابطه با بودجه وجود دارد در حالی که پذیرای 2 هزار طلبه غیر ایرانی هستیم یک دلار بودجه ارزی نداریم و سرانه بودجه جامعة الزهرا یک پنجم دانشگاهها هم نیست.

حجت‌الاسلام والمسمین مدنی اظهار کرد:تلاش زیادی در آموزش زبان فارسی در سطح دنیا داشته ایم و در علوم تربیتی خواهران صاحب نظری در سطح جهان از سوی جامعة الزهرا تربیت شده اند.

وی گفت:در یک سال گذشته جامعة الزهرای قم 2000 مبلغ داخلی و 300 مبلغ بین المللی در مناسبت های مختلف اعزام کرده است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: