• پنجشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-9414-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

رئیس دادگستری قم:

اختلافات، درگیری و نزاع زیبنده جامعه دینی نیست

رئیس دادگستری قم گفت: اختلافات،درگیری و نزاع و تشکیل هزاران پرونده قضائی زیبنده جامعه دینی نیست در حالی که اساس و پایه دین بر گذشت و ایثار و صبر است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، حجت الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی ظهر امروز در اولین همایش استانی صبر با هدف ترویج فرهنگ صلح، بخشایش و رضایت و تقدیر از فعالان این حوزه در سالن همایش های اتاق اصناف عنوان کرد: دستگاه قضائی با اقتدار به رسالت خود جامه عمل می پوشاند و در برابر تهدیدات و توهین ها دست از وظیفه ذاتی خود در ایجاد قسط و عدل برنمی دارد.

رئیس دادگستری قم افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی بسیاری از ارزش ها و شعائر دینی و اخلاقی احیا شد البته مردم ایران همواره دارای فرهنگ های نیکی از جمله ایثار و گذشت و فداکاری بوده و هستند.

وی تصریح کرد: ما در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی شاهد گذشت و ایثار ملت ایران به ویژه در دوران جنگ تحمیلی بوده ایم.

حجت الاسلام والمسلمین خلیلی بیان کرد: اگر جامعه بتواند احکام دین را همراه با روح دین در گذشت و ایثار بپذیرد فرهنگ صلح و سازش در جامعه به خوبی توسعه پیدا می کند.

وی خاطرنشان کرد: اختلافات،درگیری و نزاع و تشکیل هزاران پرونده قضائی زیبنده جامعه دینی نیست در حالی که اساس و پایه دین بر گذشت و ایثار و صبر است.

رئیس دادگستری قم اظهار کرد: رویکرد دستگاه قضاء ایجاد صلح و سازش در پرونده های قضائی است باید بتوانیم این فرهنگ را توسعه دهیم.

وی بیان کرد: قرآن مجید تاکید فراوانی بر گذشت و ایثار و عفو دارد و اگر در جامعه دینی به این آموزه ها توجه شود بخش زیادی از پرونده ها مختومه خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین خلیلی عنوان کرد:دستگاه قضائی تلاش زیادی در ایجاد ارتباط چهره به چهره افراد در پرونده ها و تسهیل در صلح و سازش دارد. متاسفانه بخش زیادی از پرونده های قضائی مربوط به اختلافات خانوادگی و نزاع میان زوجین به ویژه بر مسائل مادی است.

وی گفت: وقتی بنای ازدواج به دست آوردن آرامش در کانون خانواده و ایجاد علقه بین زدن و مرد است پیگیری قضائی در رابطه با نفقه و به اجرا گذاشتن مهریه و به زندان انداختن زوج چه تناسبی با داشتن علقه و مهربانی دارد؟

حجت الاسلام والمسلمین خلیلی بیان کرد: باید روح عفو و گذشت را در جامعه توسعه داد چرا که با گسترش روح عفو و گذشت در جامعه از تعداد پرونده های قضائی کاسته خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: