• پنجشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۲
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 9710-6187-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

فعالان حوزه صبر،صلح، بخشش و رضایت در قم تجلیل شدند


با حضور جمعی از مسئولان از تعدادی از فعالان حوزه صبر،صلح، بخشش و رضایت در قم تجلیل شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، حجت الاسلام والمسلمین مجید یزدی معاون اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری قم ظهر امروز  در اولین همایش استانی صبر با هدف ترویج فرهنگ صلح، بخشایش و رضایت و تقدیر از فعالان این حوزه در سالن همایش های اتاق اصناف عنوان کرد: ایجاد صلح و سازش میان مردم اقدامی با ارزش است.

حجت الاسلام والمسلمین یزدی بیان کرد: صلح، بخشش و رضایت از جمله مسائل مهم و مورد تاکید در دین مبین اسلام و آموزه های دینی است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه قدم های خوبی در جهت ایجاد صلح و سازش در قم برداشته شده و حتی پرونده هایی که قرار بود در آن افرادی قصاص شوند، مورد بخشش خانواده مقتولان قرار گرفته‌اند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری قم اظهار کرد:روایات زیادی در مورد بخشش و گذشت و عفو وجود دارد؛ باید مردم را با چنین فرهنگ با ارزشی آشنا کرد.

وی بیان کرد:عفو و بخشش و سازش دارای اجر و پاداش فراوانی است؛ در این ارتباط، دستگاه قضائی در جهت ایجاد سازش تلاش‌های زیادی کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین یزدی خاطرنشان کرد:کسی که در حق دیگری گذشت می کند و او را می بخشد و از حق خود می گذرد، در واقع خود را به رشد و کمال می رساند.

وی گفت: بخشش و عفو انسان را به خدا نزدیک تر می کند و ارزش ها را در جامعه گسترش می دهد؛ چه بسا گذشت و عفو می تواند خانواده ای را از بسیاری از گرفتاری ها نجات دهد.

گفتنی است در این همایش از برخی از فعالان حوزه صبر،صلح، بخشش و رضایت از جمله کاهه دادستان قم و رئیس انجمن حمایت از زندانیان قم، رئیس شورای حل اختلاف قم، حجت الاسلام طالبی رئیس دادگاه کیفری 2، دکتر سلیقه مدیر کل بهزیستی قم، رئیس پلیس امنیت قم تجلیل شد.

همچنین سرگرد فرح بخش رئیس اماکن قم، زهره هاشمی مشاور مرکز مداخله در طلاق با ایجاد سازش در 41 پرونده و حجت الاسلام چهل اخترانی رئیس هیات مذهبی چهل اختران، باقر شهباز مومنی پدر مقتول در جهت رضایت از قصاص، از جمله فعالان حوزه صبر،صلح، بخشش و رضایت مورد تجلیل قرار گرفتند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: