• چهارشنبه ۱۰ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-4414-5
  • خبرنگار : 57005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

آیت الله سبحانی:

شخصیت انسان در گرو میزان تفکر اوست

مرجع تقلید شیعیان جهان با اشاره به روایت «تَفَكُّرُ ساعَةٍ خَیْرٌ مِنْ عِبادَةِ سَبْعینَ سَنَةً» تأکید کرد: همه شخصیت انسان در گرو میزان تفکر او است، خواندن دروس حوزه نیز باید از روی تفکر و تعقل باشد تا مطلب برای طلبه هضم شود.

به گزارش ایسنا منطقه قم، آیت‌الله جعفر سبحانی، مرجع تقلید شیعیان، امروز دهم بهمن ماه، در درس خارج اصول خود در مسجد اعظم قم در سخنانی با اشاره به روایت "تَفَكُّرُ ساعَةٍ خَیْرٌ مِنْ عِبادَةِ سَبْعینَ سَنَةً" تأکید کرد: همه شخصیت انسان در گرو میزان تفکر او است.

وی در توصیه به طلاب افزود: خواندن دروس باید از روی تفکر و تعقل باشد تا مطلب برای طلبه هضم شود؛ مرحوم بروجردی می‌فرمود که بارها دروس را می‌نوشتم و پاک می‌کردم؛ ایشان از سر شب تا نماز صبح در اندیشه مسئله ترتب، وقت سپری کرده بود؛ بزرگان ما این طور درس می‌خواندند و تفکر می‌کردند.

آیت‌الله سبحانی تاکید کرد: مقداری از کارهای دیگر بزنید و به تفکر بپردازید؛ همان طور که قرآن کریم هم در آیات متعدد بر لزوم تفکر در خلقت آسمان و زمین و آفرینش تأکید فرموده است.

وی ادامه داد: امام خمینی(ره) می‌فرمودند که شده انسان نمازی بخواند و غیر خدا در آن نباشد؟ قلب ما در برابر افکار شیطانی مانند نخی است که امواج شیطانی آن را تکان می‌دهد؛ لذا خیلی سخت است نمازی بخوانیم که غیر خدا در آن نباشد، البته اوحدی افراد می‌توانند نماز بخوانند که غیر خدا در آن نباشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: