• سه شنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۰۱:۵۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9711-5385-5
  • خبرنگار : 57005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

مدیرکل دفتر اجتماعی استانداری قم:

حاکمیت مردم، از مهمترین شاخصه‌های انقلاب اسلامی استمدیرکل دفتر اجتماعی استانداری قم، حاکمیت مردم و استقلال و آزادی را مهمترین شاخصه های انقلاب اسلامی دانست.

به گزارش ایسنا منطقه قم، عطاءالدین قاسمی در حاشیه حضور در نمایشگاه شکوه چهل سالگی انقلاب اسلامی در قم، عنوان کرد: برای شناخت ماهیت پیشرفت‎های انقلاب اسلامی باید به عوامل ایجاد انقلاب نیز توجه کرد؛ شعار انقلاب که استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی است در گذشته وجود نداشت و گمشده ملت ایران بود.

وی افزود: کشورما در زمان طاغوت وابسته بود و سربازی در اختیار مستشاران نظامی آمریکا بودیم، در آن دوران از نظر اقتصادی وابسته بودیم و از معدود کشورهایی بودیم که رابطه خوبی با اسراییل داشتیم و در زمانی که حجاج ما به مکه می رفتند، ما را اخ الیهود یا برادران یهود می خواندند.

مدیرکل دفتر اجتماعی استانداری قم بیان کرد: ایران امروز یکی از مستقل ترین کشورها است؛ اگر از نظر استقلال بخواهیم امتیازاتی به خود بدهیم قطعا عالی ترین نمرات را می گیریم، گرچه مشکلات بسیاری نیز در این زمینه داریم ولی باید بر آنها غلبه کنیم.

وی گفت: از نظر آزادی نیز باید گفت که ملت ما در گذشته آزادی را حس نمی کردند؛ آزادی از حیث آزادی مدنی و سیاسی و... در گذشته وجود نداشت، بسیاری از مردم در گذشته در حال فعالیت و کار اقتصادی خود بودند ولی در ابتدا عده خاصی علیه شاه به مبارزه خواستند که گروه های دیگر نیز با آنها همراه شدند و متاسفانه امروز برخی از افرادی که در انقلاب نبودند خود را جای انقلابیون معرفی می کنند.

وی اظهارکرد: آزادی در قانون اساسی و دین ما تصریح شده است ولی در دهه فجر باید این اهداف و شعارها را با خود بررسی کنیم ؛در بحث آزادی پیشرفت کرده ایم ولی باید به این مساله بپردازیم که آیا به همه اهداف رسیدیم و اینکه آیا توانسته ایم آسیب هایی که در زمان شاه بود را به شکل کامل مرتفع کنیم یا خیر؟

قاسمی تصریح کرد: پهلوی عنوان می کرد که مردم ایران صغیر هستند و ذهنیت آن را ندارند که حزب تشکیل دهند؛ در آن زمان به خاطر دارم که به ما می گفتند که یا باید به انقلاب سفید رای دهید و یا به خارج از کشور بروید.

وی افزود: در قانون اساسی جمهوری اسلامی و تاکیدات امام و مقام معظم رهبری تاکید شده است که این نظام و کشور و همه امکانات آن برای مردم است ولی در گذشته اصلا چنین شرایطی نبود.

مدیرکل دفتر اجتماعی استانداری قم بیان کرد: آنچه ماهیت فهم ما از دهه فجر و تفاوت این دو دوران را مشخص می کند آن است که باید همه ارکان کشور و تمام فرصت های این مملکت در اختیار مردم قرار گیرد تا به هدف عالی انقلاب برسیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: