• دوشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-7114-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

نماینده کانون های دانشجویی جهاد دانشگاهی قم:

جهاددانشگاهی می تواند در دستیابی سمن ها به اهدافشان نقش‌آفرین باشد

نماینده کانون های دانشجویی جهاد دانشگاهی قم گفت: جهاد دانشگاهی به عنوان بازوی دستگاههای اجرایی جایگاهی مهم در دستیابی سمن ها و نهادهای مردمی به اهداف دارد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، مهتاب ابرقویی ظهر امروز در نشست استاندار و تشکل های مردم نهاد استان قم در تالار امام جواد(ع) عنوان کرد:ذجهاد دانشگاهی رسالت مهمی در انجام کارهای بر زمین مانده و عقب مانده در عرصه های مختلف دارد.

نماینده کانون های دانشجویی جهاد دانشگاهی قم افزود: همچنین نهاد انقلابی جهاد دانشگاهی به عنوان بازوی دستگاههای اجرایی جایگاهی مهم در اهداف سمن ها و نهادهای مردمی دارد.

وی اظهار کرد: جهاد دانشگاهی در رابطه با انجام فعالیت های مختلف بدون توقع و منتی در میدان بوده است و با کادری متخصص و توانا به فعالیت پرداخته است.

ابرقویی بیان کرد: با این وجود جهاد دانشگاهی در هر عرصه ای که می خواهد ورود کند با این که در آن بخش حامیان زیادی وجود ندارد اما همه متوقع هستند و گاهی اجازه فعالیت نمی دهند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از بخش های مهم در جهاد دانشگاهی، مرکز درمان ناباروی در قم است که فعالیت های بی نظیری دارد و در برخی از سطوح بهتر از ظرفیت های کشور عمل کرده است.

نماینده کانون های دانشجویی جهاد دانشگاهی قم عنوان کرد: این مجموعه با کادری پویا و متخصص به وظایف خود عمل می کند اما گاهی در حیطه فعالیت های این مرکز دخالت هایی انجام می شود و امکان فعالیت صحیح را به آن نمی دهد.

وی گفت: در هر بحثی که جهاد دانشگاهی به آن ورود پیدا می کند تا گوشه ای از کار را بگیرد برخی از دستگاهها و نهادها مدعی می شوند گویا تصور می شود منافع آن ها در خطر است.

ابرقویی در ادامه تصریح کرد: به عنوان یک فعال دانشجویی یکی از مشکلات جدی را وجود برخی نگاههای امنیتی بر دانشگاه می دانم.

وی اظهار کرد: چنین نگاهی نمی تواند به خواسته حقوق شهروندی پاسخ دهد هر چند در ماده حقوق شهروندی نیز در توجه به حقوق برابر زن و مرد ضعیف عمل شده است.

نماینده کانون های دانشجویی جهاد دانشگاهی قم بیان کرد: در گذشته چنین تجربه ای وجود داشت که برای رشد و توسعه سیاسی جامعه مدنی باید تشکل های مردم نهاد و تشکل های سیاسی آزادانه فعالیت کنند.

وی خاطرنشان کرد: باید بدون نگاه بسته و امینتی و یا نگاه سلیقه ای که مخالف رای ملت است و با هویت و رسالت دانشجویی برخورد می کند به فعالیت بپردازیم.

ابرقویی عنوان کرد: مشکل دیگر در مسیرخبرگزاری ها به ویژه ایسنا که دانشجویی و مستقل است سانسور برخی از اخبار است اگر واقعیات را نگوئیم بدین معنا نیست که واقعیت وجود ندارد .

وی تصریح کرد: در شهر ما کارتن خوابی و کودک کار و فقر و حقوق پایمال شده زنان و کودکان و طلاق وجود دارد اما چون رسانه ها حرفی نمی زنند تصور می شود وجود ندارد .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: