• پنجشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-9114-5
  • خبرنگار : 57005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

شهردار منطقه 8 خبر داد:

احداث کمپ غدیر برای اسکان مسافران نوروزی/احداث اولین شهربازی در بوستان غدیر تا سال آیندهمستقیمی عنوان کرد: احداث 10پارک شهر در پردیسان را تا دهه‌ی کرامت سال بعد در دستور کار خود داریم.

ابوالفضل مستقیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قم، در حاشیه نمایشگاه "شکوه 40ساله‌ی انقلاب اسلامی در قم" که در سالن مصلی قدس این شهر برگزار شد با اشاره به اینکه منطقه‌ی 8 شهرداری، هزار و 575 هکتار وسعت دارد و با احتساب سایت‌های آموزشی به دوهزار و 575 هکتار رسیده‌است، گفت: مناطق تحت پوشش شهرداری ظرفیت 300هزار نفر جمعیت را داراست که هنوز به آن رقم نرسیده‌است.

وی افزود: در سال 89 بنابر توافقی که میان ما و وزارت راه شهر سازی بسته شد، قرار شد 25درصد از اراضی تجاری پردیسان به شهرداری داده شود تا ما بتوانیم با فروش آن‌ها مخارج خود را تامین کنیم اما هنوز زیرساخت‌ها و زمین‌هایی که از سال 89 به شهرداری منطقه 8 اختصاص داده شده بود، به ما واگذار نشده‌است.

شهردار پردیسان با بیان اینکه از سال 89 که شهرداری این منطقه تاسیس شد، بالای 400 میلیارد تومان خدمات داده شده‌است، ادامه داد: سال گذشته 9میلیارد و سیصد درآمد داشتیم اما فقط بودجه‌ی عمرانی ما نزدیک به 40 میلیارد است که با هزینه‌های جاری چیزی حدود 50 میلیارد است که عمدتا کسری بودجه‌ی ما توسط شهرداری مرکز تامیین می‌شود.

وی بیان کرد: در سال گذشته  در دهه‌ی کرامت که پروژه‌های شهرداری افتتحاح شد، فقط 130 میلیارد تومان به احداث بلوار آیت‌الله بروجردی اختصاص داده شد که پردیسان را از بن بست خارج کرد؛ این پروژه خارج از کار شهرداری و بزرگترین پروژه‌ی شهرداری در قم بود.

مستقیمی با اشاره به اینکه استاندارد جهانی فضای سبز در دنیا به ازای هر نفر 25 مترمربع است، تصریح کرد: سرانه‌ی فضای سبز در پردیسان از سایر مناطق قم بیشتر است و 21 متر به ازای هر نفر است که قصد داریم این عدد را به استاندارد جهانی آن که 25متر به ازای هر نفر است برسانیم.

وی با بیان اینکه در سال 97 احداث 8 بوستان را در دست داریم، گفت: تا کنون در پردیسان 20 پارک شهر ساخته شده و تا دهه‌ی کرامت سال آینده 10 پارک دیگر هم خواهیم ساخت که مجموعا 30 پارک شهر خواهیم داشت و اگر بتوانیم این تعداد را به  نهایت آن که 46 تا 50 پارک است برسانیم، به سرانه‌ی استاندارد فضای سبز جهانی خواهیم رسید.

شهردار منطقه‌ی 8 تاکید کرد: برنامه‌ی فضاسازی بیش از 17 هکتار زمین در ورودی بوستان غدیر را در دستور کار خود داریم که 6میلیارد تومان هزینه‌ی ابنیه آن و 2 میلیارد تومان صرف هزینه‌ی روشنایی آن شده است تا بتوانیم کمپ غدیر را مجموعا با 8 میلیارد تومان بودجه جهت اسکان مسافران نوروزی احداث کنیم.
وی افزود: 45هزار مترمربع زمین را به تنها شهربازی قم  در بوستان غدیر اختصاص داده‌ایم که نصب وسایل آن با بخش خصوصی است  و  تاسیس ابنیه‌ی آن با شهرداری است و امیدواریم در سال جاری به بهره‌برداری برسد.

مستقیمی در خصوص مشکل حمل‌ و نقل عمومی در پردیسان اذعان کرد: شهرداری مشکلات مردم را از طریق مساجد جمع آوری می‌کند و به آن‌ها رسیدگی می‌کند فلذا با توجه به درخواست‌ مکرر مردم 6 خط داخلی که سابق بر این، مستقیم به پایانه‌ی پردیسان می‌رفتند، اکنون با مشارکت ائمه‌ی جماعات مساجد پردیسان و معاونت حمل و نقل عمومی شهرداری مقرر شد تا اتوبوس‌ها پیش از ورود به پایانه در خود پردیسان نیز بچرخند و مسافران را سوار نمایند که تقریبا این مشکل مرتفع شده‌است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: