• پنجشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۲
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 9711-5487-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

آیت‌الله نوری‌همدانی:

باید میراث تاریخی و فرهنگی خود را به جهان معرفی کنیم

آیت‌الله نوری‌همدانی گفت: باید میراث تاریخی و فرهنگی خود را به جهان معرفی کنیم؛ بسیاری از کشورها از طریق معرفی آثار در کشورهای خود درآمد بالایی دارند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، آیت الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار علی ‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری با وی با تاکید بر اهمیت خدمت رسانی به مردم در حوزه های مختلف عنوان کرد: مردم باید آثار خدمات مسئولان را در سفره های خود ببینند.

آیت‌الله نوری‌همدانی در مورد تلاش های گردشگری و فعالیت های انجام شده افزود: گردشگری مساله مهمی است و در قرآن کریم و احادیث نیز به اهمیت سفر اشاره شده است،  مسافرت به مناطق مختلف و آشنایی با فرهنگ و شرایط اقتصادی و سیاسی دیگر نقاط، از توصیه های مهم در اسلام است.

این مرجع تقلید شیعه خاطرنشان کرد: باید میراث تاریخی و فرهنگی خود را به جهان معرفی کنیم؛ بسیاری از کشورها از طریق معرفی آثار در کشورهای خود درآمد بالایی دارند.

وی تصریح کرد: در ایران آثار باستانی زیادی وجود دارد که با معرفی آن می توان به سرمایه و درآمد خوبی دست یافت و موجب رونق اقتصادی شد.

آیت‌الله نوری‌همدانی گفت: ایرانیان اهل هنر و فرهنگ هستند و در طول تاریخ هیچ گاه زیر بار ستمگران و ظالمان نرفته اند.

وی افزود: دشمنان و در راس آن ها امریکا، کینه ای دیرینه از ایرانیان دارد و به واسطه این کینه، مشکلات زیادی را برای ما به وجود آورده اند اگر چه به اهداف خود نرسیده اند.

این استاد برجسته حوزه عنوان کرد: این مردم همواره در صحنه های مختلف بوده اند و هیچ قدرتی قادر نیست به نظام جمهوری اسلامی مقابله کند.

وی خاطرنشان کرد: ملت ایران در ۲۲ بهمن حضور گسترده خواهند داشت همان طور که در طول تاریخ انقلاب اسلامی از خود ایثار و جان فشانی نشان داده اند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: