• دوشنبه ۲۲ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۳
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 9711-2691-5
  • خبرنگار : 57005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری:

مردم ایران مردانه پای انقلاب ایستادند و دشمنان را ناامید کردند


سخنران حرم بانوی کرامت گفت: علی‌رغم کم‌کاری و سوء مدیریت مسئولین، مشکلات اقتصادی و اجتماعی، تحریم‌ها و تهدیدات دشمنان و... مردم ایران مردانه پای انقلاب ایستادند و در جشن چهل‌سالگی شرکت و دشمنان را نامید کردند.

به گزارش ایسنا منطقه قم، به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه علیهاالسلام، حجت‌الاسلام والمسلمین ماندگاری شامگاه دوشنبه در شبستان امام خمینی(ره) با اشاره به راهپیمایی بزرگ و با شکوه ۲۲ بهمن  در چهل‌سالگی انقلاب اسلامی گفت: اصلی‌ترین وظیفه در ۴۰ سالکی انقلاب اسلامی، شکر نسبت به انقلاب و استقرار نظام اسلامی است؛ همه باید شاکر این انقلاب و نظام اسلامی باشیم و مسئولین نیز باید شاکر این مردم و امت اسلامی ایران باشند.

وی افزود: راهپیمایی امروز ۲۲ بهمن، دشمن‌شکن و دشمن‌کورکن بود؛ در شرایط اقلیمی مختلف کشور، مردم در هوای سرد و با وجود برف و باران به خیابان‌ها آمدند و در برابر وسوسه‌های دشمنان مقابله کردند. حقیقتاً امت اسلامی ایران، نمونه بودن خود را بار دیگر به رخ جهانیان کشاندند و در برابر وسوسه‌های شیاطین و منافقان داخلی و دشمنان خارجی شگفتی آفریدند و نشان دادند لیاقت امت نمونه و امت عصر ظهور و یاری‌نمودن امام عصر(عج) را دارند.

سخنران حرم بانوی کرامت خاطرنشان کرد: امروز مردم ایران با تمام اختلاف‌سلیقه‌ها و مشکلات اقتصادی، اعجاز آفریدند و در مقابل سقیفه های بنی ساعده، ابوسفیان‌ها و بنی‌امیه‌های امروزی مقابله کردند و آن‌ها را ناامید نمودند، درحالی‌که امت رسول خدا بعد از رحلت ایشان ولی خدا را تنها گذاشتند.

حجت‌الاسلام ماندگاری تأکید کرد: علی‌رغم کم‌کاری و سوء مدیریت مسئولین، مشکلات اقتصادی و اجتماعی، تحریم‌ها و تهدیدات دشمنان و…مردم ایران مردانه پای انقلاب آمدند و در جشن چهل‌سالگی شرکت و دشمنان را نامید کردند.

استاد حوزه علمیه یادآور شد: بنا بر فرموده نبی گرامی اسلام، مردم ایران، برادران رسول خدا هستند که نه پیامبر و نه امام را می‌بینند اما یاری کنندگان دین خدا هستند.

سخنران حرم بانوی کرامت در ادامه گفت: اگرچه راهپیمایی چندساعته ۲۲ بهمن به‌ظاهر پیاده‌روی بود، اما در باطن، خواب دشمنان را پریشان و مشوش کرد و تمام زحمات شبانه‌روزی دشمن را بر باد داد و امید است؛ این امت زمینه‌ساز بستر ظهور شود.

وی خاطرنشان کرد: قدر و منزلت این امت باید توسط مسئولین و خود مردم شناخته شود؛ آنها نباید در حق این مردم ظلم کنند ولی متأسفانه بعضی از مسئولین در حق این مردم خواسته و ناخواسته ظلم می‌کنند درحالی‌که این امت مورد تائید خداوند، رسول خدا و اهل‌بیت(ع) هست.

حجت‌الاسلام ماندگاری تأکید کرد: مسئولین باید گرانی‌ها را کنترل و اشتغال فراهم نمایند، مایحتاج مردم را ارزان‌تر کنند، اسراف را از ادارات و وزارتخانه‌ها حذف و جلوی رانت‌خواری را بگیرند، در غیر این صورت ظلم بزرگی در حق مردم کرده‌اند و در قیامت باید پاسخگویی خون شهدا باشند.

وی یادآور شد: مملکت ایران نعمات خدادادی بسیاری دارد و سرشار از معادن است، نباید وضعیت اقتصادی این‌چنین باشد و مردم با مشکلات اقتصادی دست‌وپنجه نرم کنند.

سخنران حرم بانوی کرامت در پایان گفت: خود مردم نیز باید قدردان خودشان باشند، چراکه امروز توانستند شیاطین جن و انس را ناامید کنند و از وسوسه‌های شیاطین در امان بمانند و پیروی نکنند. باید همین عدم پیروی را در فساد و فحشا نیز به کار بگیرند و شیطان را نامید کنند و بازاری‌ها نیز با عدم گران‌فروشی، احتکار، بی‌انصافی و… شیطان را نامید کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: