• چهارشنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9712-16814-5
  • خبرنگار : 839702
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

حجت الاسلام و المسلمین آشتیانی:

برای نهی از منکر باید استدلالی عمل کرد


رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم عنوان کرد: برای امر به معروف و نهی از منکر ، باید استدلالی عمل کرد نه با زور؛ زیرا باور افراد است که مهم است و باید روی باور افراد کار کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا آشتیانی در نشست "منادیان معروف" که با حضور خادمان ستاد امر به معروف و نهی از منکر واحد مسجد مقدس جمکران و به منظور برنامه‌ریزی و آماده‌سازی این خدام برای خدمت رسانی فرهنگی به مسافران نوروزی این مسجد، در تالار عصر خورشید جمکران برگزار شد، گفت: وظیفه ما در خصوص امر به معروف و نهی از منکر فقط تذکر لسانی است

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم اضافه کرد: اینکه محیط کمی بدترشده‌است، به خاطر این است که ما تذکر زبانی را هم ترک کردیم؛ اگر همه تذکر دهند کم‌کم افراد خاطی معتدل می‌شوند؛ ما نباید از دادن تذکر زبانی بترسیم که مبادا به ما بگویند «به تو چه!»؛ به پیامبران حرف‌های بدتری می‌زدند و حتی آسیب می رساند اما آن‌ها دست از رسالت ارشادی خود برنمی‌داشتند.

وی با اشاره به اینکه در منطقه ۳ آموزش پرورش قریب ۸۰۰ معلم زن و مرد برای امر به معروف و نهی از منکر آموزش دیده اند، اظهار کرد: آموزش و پرورش خیلی مهم است و متاسفانه ما در بعضی مدارس شاهد سر و وضع نامناسب دانش‌آموزان و بی‌خیالی مدیران آن مدارس بوده‌ایم که در موارد حاد از طریق نامه نگاری با مسئولان و مدیران مدارس و آموزش و پرورش نواحی اقدام کرده‌ایم که تا حدودی  بدحجابی در آن جا بهتر شده‌است.

آشتیانی افزود: دشمن با تمام توان ظاهر شده تا به هر صورت وضع مارا به هم بریزد و در این راه از تمامی امکاناتش بهره میگیرد و ما مخصوصا باید مراقب آسیب‌های  فضای مجازی باشیم.

وی ادامه داد: در ادارات مختلف و اصناف، گروه های منادی امر به معروف و نهی از منکر در حال راه اندازی است و امیدواریم با این کار وضع مفاسد بهبود یابد، در این مسیر توانسته‌ایم گروه‌هایی را در میان هنرمندان و بازیگران نیز جذب کنیم.

وی امر به معروف و نهی از منکر را یکی از رسالت های انبیا از سوی خداوند دانست و تاکید کرد: امر به معروف و نهی از منکر باید با زبان نرم باشد؛ در قرآن خداوند از موسی(ع) نبی اولی العظم و هارون خواست که با زبان لطیف سراغ فرعونی که طغیان کرده بروند.

آشتیانی با تاکید بر نقش باور افراد در اعمال آن‌ها تصریح کرد: برای امر به معروف و نهی از منکر ، باید استدلالی عمل کرد نه با زور زیرا باور افراد است که مهم است و باید روی باور افراد کار کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: