• پنجشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۲
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 9712-7687-5
  • خبرنگار : 57009
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

آموزش 200طلبه مسلط به زبان‌های خارجی برای تبیین معارف اهل بیت در اربعین

مدیر بنیاد فقه و معارف اهل بیت گفت: برای اربعین سال آینده نیز طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته، 200طلبه ایرانی و خارجی مسلط به 10زبان زنده دنیا آموزش دیدند تا معارف اهل بیت را برای زائران اربعین تبیین کنند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، حجت الاسلام محمدباقر هاشمی شاهرودی، صبح امروز در دیدار با آیت الله مصباح یزدی عنوان کرد: در بنیاد فقه و معارف اهل بیت یک کار تحقیقاتی بسیار قوی در خصوص خانواده طلاب شروع شد و این اقدام بسیار تاثیرگذار بود و نتایج مهمی به دست آمد؛ در همین راستا 200طلبه آموزش دیدند و به طلاب و خانواده آن‌ها مشاوره ارائه می‌دهند

مدیر بنیاد فقه و معارف اهل بیت بیان کرد: اربعین مهم ترین حرکت شیعی است و سال گذشته 4هزار طلبه آموزش دیدند تا پاسخگوی سوالات زائرین باشند و همچنین موضوعاتی را برای زائرین اربعین مطرح کنند تا این حرکت تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد.

وی ادامه داد: یک دوره تربیتی برای 800نفر از طلاب غیر ایرانی جامعه المصطفی برگزار شد و یکشنبه 26اسفندماه مراسم اختتامیه این دوره برگزار می‌شود، این دوره برای طلاب خارجی بسیار اثر گذار و مفید بود، همچنین در این مراسم از شیخ عیسی قاسم نیز تجلیل خواهد شد.

هاشمی شاهرودی تصریح کرد: آموزش‌های تربیتی در حوزه بین الملل نیز انجام شده است و با هماهگی که با حشدالشعبی عراق شکل گرفت، به خانواده رزمندگان و شهدای حشدالشعبی عراق، آموزش‌های تربیتی ارائه شد.

وی گفت: برای اربعین سال آینده نیز طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته، 200طلبه ایرانی و خارجی مسلط به 10زبان زنده دنیا آموزش دیدند تا معارف اهل بیت را برای زائران اربعین تبیین کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: