• پنجشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9712-1484-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

استاندار قم:

فرش قم، به عنوان یک برند برجسته، نیاز به احداث نمایشگاه دائمی دارد

استاندار قم گفت: فرش دستباف قم، به عنوان یک برند برجسته، نیاز به احداث نمایشگاه دائمی دارد تا به شکوفایی و رونق بیشتری دست یابد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم،بهرام سرمست عصر امروز در جلسه گفتگوی بخش خصوصی و دولت در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری قم عنوان کرد: قم دارای مزیت رقابتی زیادی در عرصه تولید و صنعت است، یکی از ظرفیت های مهم در استان قم،تولید فرش است، فرش دستباف قم، به عنوان یک برند برجسته، نیاز به احداث نمایشگاه دائمی دارد تا به شکوفایی و رونق بیشتری دست یابد.

وی اظهار کرد:در روند تولید فرش در قم با مشکلات زیادی مواجه هستیم و در حال حاضر فقدان نمایشگاه دائمی جهت عرضه فرش دستباف، یکی از دغدغه های جدی است.

سرمست بیان کرد: تاکنون ۱۲ میلیارد و 800 میلیون تومان در راه اندازی نمایشگاه هزینه شده است و اگر وزارت صمت مبلغ ۵ میلیارد تومان تخصیص دهد، این پروژه به سرانجام می رسد، رفع مشکلات فرش،موجب رونق بازار صادرات می شود.

وی گفت: بخشی از درآمدهای حاصل از مالیات بر ارزش افزوده اگر به شهرک های صنعتی اختصاص یابد، زیرساختهای شهرک های صنعتی توسعه پیدا می کند.

استاندار قم عنوان کرد:عملیات اجرایی فاز آماده سازی استقرار واحدهای صنعتی کفش و دمپایی ماشینی قم در شهرک صنعتی شکوهیه به زودی آغاز می شود.

وی افزود:در جهت احداث شهرک صنعتی کفش و چرم قرار شد در زمینی به مساحت 90 هکتار کلنگ زنی صورت پذیرد که از وزیر صنعت درخواست کردیم ضمن بازدید از واحدهای صنعتی قم در سال جدید در آئین کلنگ زنی این پروژه ها حضور پیدا کند.

سرمست اظهار کرد:یکی از رویکردهای مهم حمایت از شرکت های دانش بنیان است به ویژه در زمینه معدن به منظور جلوگیری از خام فروشی باید از این شرکت ها حمایت شود.

وی گفت:در صورت حمایت دولت،قم ظرفیت ایجاد شهرک تخصصی سنگ را دارد و می توان در این بخش به فرآوری پرداخت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: