• پنجشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9712-19314-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

در یک ماه اخیر، صادرات قم 22 درصد کاهش یافته است

رئیس اتاق بازرگانی استان قم گفت: در یک ماه اخیر،صادرات قم 22 درصد کاهش یافت و این امر، پیامدهای خوشایندی ندارد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم،ابوالفضل خاکی عصر امروز در جلسه گفتگوی بخش خصوصی و دولت در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری قم عنوان کرد: در بخش کلان در ثبت سفارش در تامین مواد اولیه و ماشین آلات با مشکلات زیادی روبرو هستیم.

رئیس اتاق بازرگانی استان قم افزود: در یک ماه اخیر،صادرات قم 22 درصد کاهش یافت و این امر، پیامدهای خوشایندی ندارد.

وی اظهار کرد: در جهت دریافت ارز نیمایی باید بیش از ۱۰ درصد پول اضافی پرداخت کنیم و این کار هزینه های ما را بالا می برد و قدرت رقابت از کشورهایی مانند ترکیه را از ما می گیرد.

خاکی بیان کرد:پیشنهاد اتاق بازرگانی ایران،تک نرخی شدن ارز است تا مانع از رانت خواری و قاچاق شود و مشکلات صادرکنندگان را رفع کند.

در این جلسه صابر عمورسول رئیس خانه معدن گفت: کشور دارای معادن ارزشمندی در منگنز و طلا است اما به دلیل اینکه پهنه های معادن را آزاد سازی نمی کنند و به دلیل راهکارهای سلیقه ای اجازه اکتشاف نمی دهند و این ذخایر ارزشمند به بهره برداری نمی رسد.

فرهانی عضو اتحادیه صادرکنندگان کفش استان قم نیز بیان کرد: بیش از دو هزار واحد صنعتی و ۱۲ انجمن صنعتی در استان قم وجود دارد که عمده انجمن ها فعال هستند؛ برای ایجاد شهرک کفش با توجه به ظرفیتهایی که داریم 90 هکتار زمین در نظر گرفته شده که جوابگو نیست و باید تا 200 هکتار برسد.

فرهانی تصریح کرد: سهم استان قم در صادرات کفش ۱۰۰ میلیون دلار است اگر در زمینه تامین مواد پتروشیمی، نیازها مورد توجه قرار گیرد می توانیم در صادرات نیز موفق باشیم البته برای پیگیری مشکلات کمیته توزیع مواد پتروشیمی در استان قم تشکیل شده که نیاز به حمایت دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: