• سه شنبه ۲۰ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۱
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 981-10814-5
  • خبرنگار : 57010
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

شرکت 52 نفر از کشورهای اسلامی، در مسابقات بین المللی قرآن کریم ویژه طلابرییس ستاد برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریمِ ویژه طلاب علوم دینی بیان کرد: در دوره مقدماتی، تعداد 234 نفر از 52 کشور دنیا به صورت مجازی در این مسابقه شرکت کردند که از این تعداد تنها 52 نفر از 33 ملیت برای شرکت در مرحله نهایی و نیمه نهایی از روز دوشنبه(20 فروردین 98) در ایران حضور پیدا خواهند کرد.


به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، حسین اسدی در نشست خبری که امروز در سالن جلسات اداره کل اوقاف و امورخیریه استان قم، برگزار شد، عنوان کرد: مسابقات بین المللی قرآن کریم ویژه طلاب علوم دینی، با ابتکار سازمان اوقاف، حوزه های علمیه و جامعه المصطفی العالمیه شکل گرفته است، چراکه قرآن در وحدت بخشی و هم گرایی بین مسلمین، مهم ترین و قابل اعتمادترین عامل است، بنابراین قرآن، به عنوان محور این مسابقات قرار گرفت.

وی گفت: مخاطبان این مسابقه بین المللی قرآنی، از قشر تاثیرگذار جامعه یعنی طلاب هستند، و ازحیث محتوا، رشته ها و کیفیت برگزاری نیز، با دیگر مسابقات قرآنی تفاوت داشته و ویژگی های خاص خود را دارد تا خروجی آن متناسب با رسالت های حوزه های علمیه باشد.

رییس ستاد برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم ویژه طلاب علوم دینی افزود: هم اکنون مجموعه ای از مسابقات  بین المللی در ایران در حال برگزاری است و از امروز مسابقات بین المللی قرآن در بخش دانش آموزان، بزرگسالان، بانوان و نابینایان در تهران آغاز شده و تا 25 فروردین ماه ادامه خواهد داشت، یکی از این مسابقات پنجگانه در استان قم، ویژه طلاب علوم دینی در سطح بین المللی برگزار می شود.

اسدی با تاکید براینکه در این دوره از مسابقات، شاهد افزایش تعداد شرکت کنندگان هستیم، بیان کرد: در دوره مقدماتی، تعداد 234 نفر از 52 کشور دنیا به صورت مجازی در این مسابقه شرکت کردند که از این تعداد تنها 52 نفر از 33 ملیت برای شرکت در مرحله نهایی و نیمه نهایی از روز دوشنبه(20 فروردین 98) در ایران حضور پیدا خواهند کرد.

وی افزود: اختتامیه مسابقات بین المللی قرآن کریم ویژه طلاب حوزه های علمیه، روز شنبه(24 فروردین 98)، در سالن همایش های پیامبر اعظم(ص) مدرسه علمیه امام کاظم(ع)، با حضور علما، مسئولین امر و اقشار مختلف جامعه برگزار خواهد شد، سخنران ویژه این مراسم نیز، آیت الله مکارم شیرازی است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: