• یکشنبه ۲۵ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 981-784-5
  • خبرنگار : 57009
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

تولید داخلی ستون فقرات اقتصاد مقاومتی است

رئیس خانه احزاب استان قم گفت: به فرموده مقام معظم رهبری، تولید داخلی ستون فقرات اقتصاد مقاومتی است، لذا اگر تولید ملی در کشور رونق بگیرد و وابستگی به کالاهای مصرفی و کالاهای راهبردی کاهش پیدا کند میزان اثرگذاری سلاح پولی نیز به شدت کاهش پیدا می‌کند.

محمد خون چمن در گفت‌وگو باخبرنگار ایسنا منطقه قم، ضمن اشاره به شعار رونق تولید، عنوان کرد: انتخاب شعارتوسط مقام معظم رهبری در آغاز سال تحویل استراتژی کوتاه مدت بسیار درست و دقیقی است، به این خاطر که با رصد کردن مسائل گوناگون کشور و با نگاهی آینده بینانه و امیدآفرینانه، افق کوتاه مدت یکساله کشور را تعیین می‌کنند.

وی با بیان اینکه شعار رونق تولید، هدف یکساله را برای ملت و دستگاه های حاکمیتی به طور دقیق مشخص می‌کند، عنوان کرد: این امر حاکی از آن است که اولویت کشور چیست تا مجموع سیاست‌های کشور به آن سمت تنظیم و مدیریت شوند.

دبیرکل حزب جوانان ایران اسلامی در خصوص مولفه ی اقتصادی این شعار گفت: رونق داخلی پیش نیاز توسعه یافتگی است و بی تردید اگر کشوری بخواهد توسعه یابد و نیازمندی های خود را مرتفع کند، راهی جز افزایش و رونق تولید داخلی ندارد، در نتیجه بدیهی است که اولویت کشور در سال 98مساله اقتصاد است.

خون چمن خاطر نشان کرد: برای تحقق رونق داخلی باید مقتضی موجود و مانع مفقود باشد؛ همچنین باید سیاست های تنبیهی و تشویقی لازم اتخاذ و به جد اجرایی شوند که این امر نیازمند تهیه و اجرای طرحی جامع است که در این طرح مصادیقی ازجمله استفاده از ایده های نو، تامین منابع مالی، استفاده بهینه از منابع موجود است که اتخاذ این سیاست ها و ضمانت اجرای آن ها عزم ملی می خواهد.

رئیس خانه احزاب استان قم ضمن اشاره به وظایف دولت برای تحقق این شعار عنوان کرد: وظیفه ی اصلی دولت رفع موانع و سنگ‌هایی از پیش پای تولیدکنندگان به ویژه بروکراسی پیچیده اداری، تخصیص یارانه به تولید و کاهش مالیات تولید کنندگان است.

وی همچنین در خصوص راهکار های کاهش مالیات تولید کنندگان گفت: باید تمهیداتی صورت بگیرد تا انتقال تکنولوژی تولید به کشور اعم از سخت‌افراز و نرم‌افزار و تمرکز همه لوازم و قوانین برای افزایش سود حداکثری تولید انجام پذیرد؛ همچنین در این راستا باید به مقوله مقابله بی امان با قاچاق و تامین تسهیلات بانکی برای رونق تولید و تخصیص اعتبارات جهت پاگیری تولید کنندگان نوپا توجه ویژه ای داشت.

خون چمن ضمن اشاره به نقش مهم مجلس شورای اسلامی در راستای تحقق رونق تولید، تصریح کرد: وظیفه ی نمایندگان ملت تهیه طرح های مناسب و تصویب آنها است که باید به اصلاحات کارشناسانه قوانین و رفع ابهامات و نقایص قانونی آنها همواره اهتمام ورزید و سعی برآن باشد تا نظارت های جدی و دقیق بر اجرای این طرح ها صورت پذیرد.

وی با بیان اینکه تمام دستگاه ها باید مشغول انجام وظایف خود باشند، عنوان کرد: زیر مجموعه های رهبری شامل شورای نگهبان، مجمع تشخیص مصلحت، شورای عالی انقلاب فرهنگی، نیروهای نظامی و انتظامی اعم از سپاه و ارتش و بسیج و نیروی انتظامی، صدا وسیما، بنیاد مستضعفان، کمیته امداد امام خمینی باید استراتژی های مناسب شعار سال در حوزه کاری خود را اتخاذ نمایند.

رئیس خانه احزاب استان قم ضمن اشاره به وظایف تولیدکنندگان عنوان کرد: اینکه به محض طرح مباحث تولید داخلی ، ما از  مصرف کنندگان متوقع باشیم که کالا های با کیفیت پایین را با قیمت بالا تهیه کنند، امری خلاف منطق است، برای رسیدن به بازار مطلوب داخلی باید افزایش کیفیت، رعایت انصاف در قیمت، کمیت و زمان تحویل کالا و مدیریت صحیح از سمت تولید کنندگان صورت بپذیرد.

خون چمن در ادامه افزود: در این میان؛ مردم نیز با اقبال به اجناس داخلی، ترجیح استفاده از کالای ساخت داخل با مشابه خارجی آن، به گردش درآوردن سرمایه‌های راکد خود در چرخه تولید و جا انداختن فرهنگ مصرف کالای ملی و همچنین تلاش حداکثری برای افزایش تولید چه در زمینه تولید صنعتی، کشاورزی، مشاغل خانگی در تحقق شعار سال تمام همت خود را به کار گیرند.

وی در انتها عنوان کرد: به فرموده مقام معظم رهبری، تولید داخلی ستون فقرات اقتصاد مقاومتی است لذا اگر تولید ملی در کشور رونق بگیرد و وابستگی به کالاهای مصرفی و کالاهای راهبردی کاهش پیدا کند میزان اثرگذاری سلاح پولی نیز به شدت کاهش پیدا می‌کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: