• جمعه ۳۰ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 981-4987-5
  • خبرنگار : 839702
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

معاون فرهنگی ستاد عالی کانون‌های فرهنگی مساجد کشور خبر داد:

جذب 2 میلیون جوان و نوجوان در مساجدمعاون فرهنگی ستاد عالی کانون‌های فرهنگی مساجد کشور عنوان کرد: با دستان خودمان هیئت‌های مذهبی را از مساجد جدا کردیم و آن‌ها را به طور مستقل به رسمیت شناختیم و هم‌چنین موسسات قرآنی نیز از مساجد جدا شدند که نتیجه‌ی آن جدایی دو رکن مهم قرآن و عترت از مساجد بود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه‌ی قم، سعید سعادتی پنجشنبه ۲۹فروردین‌ در نشست علمی اساتید قرآنی با موضوع بیانیه گام دوم انقلاب با محوریت مساجد که در دارالقرآن علامه طباطبایی قم برگزار شد، گفت: قشر جوان مسجدی و بسیجی نقش مهمی در عمل به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی دارند.

وی با تاکید بر اینکه در بیانیه گام دوم انقلاب باید به مساله نسبت‌یابی توجه و اهتمام ویژه داشته باشیم، افزود: ممکن است شاخصه‌های ظاهری خیره‌کننده‌ای در مساجد کشورهای دیگر وجود داشته‌باشد که شاید نگاه‌ها را نسبت به مساجد خودمان نیز متاثر کند اما باید به مساله حکمرانی قدرت اسلام نیز توجه کرد؛ مساجد کشورهایی چون ترکیه و عربستان با آن ظواهر هیچ نقشی در حاکمیت اسلام ندارند.

معاون فرهنگی ستاد عالی کانون‌های فرهنگی مساجد کشور اضافه کرد: قبل از انقلاب فعالیت جامعه متدینین و حوزوی محدود به مسجد بود؛ ولی امروزه اهل مسجد به درون حاکمیت رفتند و ارکان تصمیم گیری را در دست گرفتند؛ اگر عنوان می کنیم که مسجد باید جامعه اسلامی را اداره کند، حرف درستی است ولی باید این جنبه‌ی بحث را هم مد نظر داشت.

سعادتی عنوان کرد: با دستان خودمان هیئت‌های مذهبی را از مساجد جدا کردیم و آن‌ها را به طور مستقل به رسمیت شناختیم و هم‌چنین موسسات قرآنی نیز از مساجد جدا شدند که نتیجه‌ی آن جدایی دو رکن مهم قرآن و عترت از مساجد بود.

وی خبر داد: طرح مسجد پایگی و خانواده بنیانی از جمله طرح‌های راهبردی کشور جهت پر کردن خلا میان مدرسه، خانواده و مسجد است که در حال حاضر در ۱۰۰ مسجد تهران انجام شده و امید است به سطح اجرای ملی هم برسد.

معاون فرهنگی ستاد عالی کانون‌های فرهنگی مساجد کشور خاطرنشان کرد: اگرچه در زمینه جذب جوانان به مساجد باید بیشتر تلاش کنیم اما سامانه شورای عالی مساجد به صورت آنلاین رصد می شود که 2 میلیون نوجوان و جوان را نشان می دهد که در فعالیت های مساجد  شرکت داشته اند که عدد و رقم کمی نیست و باید برای آن برنامه ریزی کرد تا مبادا همین‌هارا هم از دست بدهیم.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: