• یکشنبه ۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 982-387-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

رئیس انجمن علمی مهدویت:

اعیاد مذهبی و شادی برای اهل بیت(ع)، به جامعه امید، نشاط و حرکت می‌دهد

رئیس انجمن علمی مهدویت گفت: اعیاد مذهبی و شادی برای اهل بیت(ع)، به جامعه امید، نشاط و حرکت می دهد، از این رو نباید به هر دلیلی این شور و نشاط در جامعه مغفول بماند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدصابر جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قم،  با تبریک نیمه شعبان و میلاد امام زمان(عج) گفت: متاسفانه گاهی در جامعه دچار افراط و تفریط هستیم، در حالی که باید همان گونه که در سوگواری اهل بیت(ع)، غمگین و محزون باشیم، در شادی های آن ها نیز شادمانی خود را نشان دهیم.

رئیس انجمن علمی مهدویت افزود: در ایام محرم و صفر و یا در برگزاری اعیاد مرتبط با اهل بیت(ع)، وقتی مشاقان و ارادتمندان، با نذری دادن، ارادت خود را نشان می دهند، می بینیم عده‌ای کمپین راه می اندازند که باید این پول ها را به گرسنگان بدهید.

وی اظهار کرد: نذری دادن و هزینه کردن برای اهل بیت(ع) منافاتی با دستگیری از نیازمندان ندارد، اتفاقا آن هایی که اهل نذری دادن هستند بیش از دیگران در دستگیری از نیازمندان و انجام امور خیر پیش قدم هستند.

حجت الاسلام والمسلمین جعفری بیان کرد: فردی که برای عزاداری‌ها و یا شادی‎های اهل بیت(ع)، هزینه می‌کند قطعا در پیروی از ائمه اطهار(ع) که سفارش های زیادی در دستگیری از نیازمندان داشته اند، کوتاهی نخواهد کرد.

وی عنوان کرد: در جامعه گاهی هزینه هایی صرف سفرهای خارجی و جشن های تجملاتی می شود اما هیچ کس نمی گوید این هزینه ها را برای نیازمندان صرف کنید، قطعا جامعه‌ای که می خواهد احیاگر نام و یاد اهل بیت(ع) باشد، در حمایت از فقراء و نیازمندان پیشگام خواهد بود.

معاون آموزش و پژوهش پژوهشکده مهدویت گفت: برگزاری اعیاد مذهبی و شادی برای اهل بیت(ع)، بسیار اثر بخش است و به جامعه امید، نشاط و حرکت می دهد، از این رو نباید به هر دلیلی این شور و نشاط در جامعه مغفول بماند.

وی افزود: در مجالس اهل بیت(ع)، هیچ تفاوتی میان غنی و فقیر وجود ندارد، این مراسم ها دعوتی و برای عده ای افراد خاص نیست و تنها مجلسی است که همه افراد می توانند در آن شرکت کنند.

حجت الاسلام والمسلمین جعفری عنوان کرد: با توجه به حوادث اخیر، برخی از افراد می گویند، امسال در این اعیاد، جشن نمی گیریم و پول را برای سیل زدگان می دهیم، در حالی که می شود جشنی ساده گرفت و در همان جشن نیز برای آسیب دیدگان، کمک هایی را از سوی افراد خیر جمع کرد.

وی بیان کرد: حتی می توان در همان مناطق سیل زده نیز جشنی را برای احیای نام اهل بیت(ع) به ویژه در اعیاد شعبان گرفت تا به آن ها امید داد و هم این اعیاد را زنده نگاه داشت.

رئیس انجمن علمی مهدویت اظهار کرد: جشن نیمه شعبان، یکی از اعیاد بسیار مهم در مسیر زنده نگاه داشتن فرهنگ انتظار است، انتظاری که به ما حیات می دهد.

وی عنوان کرد: حیات ما تاثیر پذیر از خورشید است، خورشید چه پنهان و چه عیان باشد در حیات خود، از آن بهره میگیریم؛ جایگاه امام نیز چنین است.

حجت الاسلام والمسلمین جعفری در مورد دوران غیبت ولی عصر(عج) نیز گفت: غیبت به معنای نبودن امام و رها کردن امت نیست،غیبت به این معناست که ولی خدا در میان امت هاست، اما ناشناخته و همچون خورشیدی پشت ابر است.

وی افزود: باید در دوران غیبت، با بصیرت و آگاهی زمینه را برای ظهور فراهم کنیم، اهل بیت(ع) هشدار می دهند، فریب برخی از افراد در معرفی نشانه های ظهور را نخوریم، هر کس که قدمی در این راه برمی دارد به معنای پیروی از اهل بیت(ع) نیست و نباید بازیچه عده ای از افراد سودجو از مهدویت باشیم.

رئیس انجمن علمی مهدویت بیان کرد: ظهور حضرت مهدی(عج) وعده ای الهی است و نباید آن را در هیچ برهه‌ای فراموش کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: