• دوشنبه ۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 982-887-5
  • خبرنگار : 57009
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

آیت الله علوی گرگانی:

حرمت مسجد باید حفظ شود

مرجع تقلید شیعه با بیان اینکه مسجد خانه خدا و مرکز عبادت خدا است، گفت: باید حرمت مسجد حفظ شود و اجازه انجام بی حرمتی‌ها در مسجد داده نشود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، آیت الله سیدمحمدعلی علوی گرگانی صبح امروز در دیدار دبیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور عنوان کرد: مسئله مسجد بسیار مورد اهمیت و ارزشمند است و باید توجه ویژه به آن شود.

وی افزود: اگر بتوانیم جایگاه مسجد را ادا کنیم، بهترین ظرفیت برای جذب اقشار مختلف جامعه است، ائمه، مسجد را محوریت مسائل جامعه قرار می‌دادند و اکنون نیز باید از این ظرفیت ارزشمند استفاده شود.

این مرجع تقلید شیعه بیان کرد: در روایات آمده است که خداوند هرچیزی را برای یک موضوع خاص آفریده است؛ خداوند علم را برای عمل قرار داده است؛ گاهی اقدامات بر اساس هدف درست انجام نمی‌گیرد و همین باعث می‌شود مباحث به بیراهه برود.

وی ادامه داد: اعتدال در زندگی، انسان را به جایگاه بلند می‌رساند و اگر بتوانیم میانه‌روی را در انجام برنامه‌های مسجد رعایت کنیم، مسجدها آبادتر می‌شود؛ باید سعی شود که حق مسجد ادا شود، اقدامات خوبی انجام شده است ولی نباید به این میزان بسنده شود.

این استاد برجسته حوزه با بیان اینکه باید آداب مسجد رعایت شود، تصریح کرد: مسجد خانه خدا و مرکز عبادت خدا است و این نشانه اهمیت مسجد است؛ باید حرمت مسجد حفظ شود و اجازه انجام بی حرمتی‌ها در مسجد داده نشود.

وی اضافه کرد: نقش مسجد در ترویج و آموزش معارف دینی و فرهنگی، نقش بسیار اساسی است و باید به این نقش توجه شود و سعی شود جوانان و نوجوانان به مساجد جذب شوند و معارف را کسب کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: