• دوشنبه ۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۳
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 982-987-5
  • خبرنگار : 57009
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

آیت الله فاضل لنکرانی:

ارتباط جامعه با قرآن باید تقویت شود

استاد برجسته حوزه علمیه با بیان اینکه قرآن انسان را از فتنه‌ها مصون نگه می‌دارد، گفت: مسئولین باید به دنبال تقویت رابطه مردم و قرآن باشند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، آیت الله محمدجواد فاضل لنکرانی، ظهر امروز در دیدار دبیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور عنوان کرد: یکی از برکات انقلاب اسلامی، آشنا شدن مردم و علی الخصوص جوانان با قرآن بوده است و این یکی از دستاوردهای نظام است.

وی افزود: به برکت انقلاب، توجه مردم و حتی حوزه‌های علمیه به قرآن بسیار زیاد شد و نسبت به قبل قابل مقایسه نیست؛ با تمام هجمه‌هایی که دشمن در حال وارد کردن است، اگر کانون‌های مساجد و فعالیت فرهنگی مساجد نبود، وضعیت بسیار بدی ایجاد می‌شد و این اقدامات سدی برابر این هجمه‌ها است.

این استاد برجسته حوزه بیان کرد: اگر بخواهیم جوان امروز را از آسیب‌های فضای مجازی نجات دهیم، تنها راه آن ترویج قرآن و ترغیب جوانان به این سمت است؛ جوانانی که با مباحث قرآنی آشنا شوند و در مساجد و کانون‌ها مساجد رشد کنند، می‌توانند انقلاب اسلامی و دین را در کشور حفظ کنند.

وی ادامه داد: در روایات اشاره شده است که قرآن انسان را از فتنه‌ها مصون نگه می‌دارد؛ در شرایط کنونی که حفظ دین بسیار سخت و دشوار است، باید گرایش بیشتری به قرآن داشته باشیم؛ مسئولین باید به دنبال تقویت رابطه مردم و قرآن باشند.

آیت الله فاضل لنکرانی تصریح کرد: قرآن یک سرمایه بزرگی است که انسان به پای آن نرسیده است؛ مطالب بسیاری در قرآن وجود دارد که انسان از آن اطلاع ندارد و آن‌ها را کشف نکرده است؛ برای شناخت تاریخ و جهان خلقت نیاز به تدبر در قرآن دارد.

وی اضافه کرد: آشنایی جوانان با قرآن باعث رشد اخلاقی آن‌ها می‌شود، همچنین جوانی که با قرآن آشنایی داشته باشد، در مسائل سیاسی نیز آگاهانه تر عمل می‌کند و تصمیمات درستی را در برابر دشمنان اتخاذ می‌کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: