• سه شنبه ۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-1014-5
  • خبرنگار : 839701
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

مدیر کل آموزش و پرورش استان قم:

مدارس باید در تصمیم‌گیری‌ها به استقلال برسندمدیر کل آموزش و پرورش استان قم گفت: مدرسه و آنچه که درون مدارس رخ می‌دهد، باید اصل و اساس کار آموزش و پرورش قرار بگیرد، یعنی به جایی برسیم که مدارس در تصمیم گیری‌های خود دارای استقلال باشند.

به گزارش ایسنا منطقه قم، حمید رضا شیخ الاسلام گفت: مدرسه محوری یکی از اصول سند تحول بنیادین است و این امر به تدریج با انتخاب دقیق مدیران و کارکنان مدارس به انجام خواهد رسید.

وی افزود: مدیران مدارس استان به عنوان رهبران آموزشی با استفاده از یک شبکه کارآمد اطلاعاتی فی ما بین مدیران مدارس دیگر و همکاران با تجربه می توانند در بسیاری از گذرگاه های سخت آموزشی و تربیتی تصمیمات درستی اتخاذ کنند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان قم پیرامون مزایای عملیاتی شدن مدرسه محوری در استان، خاطر نشان کرد: برخی از جوانب تربیت را نمی توان به صورت واحد و یک شکل در سراسر استان عملی کرد و انتظار نتیجه گیری مطلوب در این زمینه را داشت.

وی تصریح کرد: برای نیل به اهداف تربیتی و آموزشی باید شرایط روحی، فیزیکی، امکانات و سایر فاکتور های تاثیر گذار را در نظر گرفت و ابزار های رسیدن به این اهداف را متناسب با همین ویژگی مرمت و بازسازی کرد.

شیخ الاسلام اظهار کرد: امروز مدرسه و آنچه که درون مدارس رخ می‌دهد، باید اصل و اساس کار آموزش و پرورش قرار بگیرد، یعنی به جایی برسیم که مدارس در تصمیم گیری‌های خود دارای استقلال باشند و اداره کل آموزش و پرورش استان برای عملی شدن این تصمیم گیری‌ها با مدارس مشارکت نماید.

وی با اشاره به اینکه شروع مدرسه محوری مستلزم بستر سازی مناسب در این زمینه است، گفت: یکی از شروط اصلی در این زمینه به کارگیری نیروهای شایسته و ارتقای شایستگی‌های آنان در جهت کارآمدی بیشتر است تا بتوانند نقشه راه درستی را برای دانش‌آموزان پایه ریزی کنند.  

مدیر کل آموزش و پرورش استان قم بیان کرد: مدرسه محوری سبب ایجاد مشارکت همگانی در تعلیم و تربیت می‌شود و هنگامی که تصمیمات آموزشی و تربیتی از خود مدارس نشأت بگیرد، طبیعتا حس همکاری و مشارکت در شکل گیری دقیق اهداف بیشتر خواهد شد و همگان نقش موثرتری را برای خود در نظر خواهند گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: