• چهارشنبه ۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۳
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 982-386-5
  • خبرنگار : 57005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

کارگاه "مدیریت شکست عاطفی" برگزار شد

به همت جهاددانشگاهی واحد استان قم کارگاه "مدیریت شکست عاطفی" در پردیس فارابی دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه‌ قم، در پی برگزاری سومین مرحله از طرح "کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی"، کارگاهی توسط مرکز تخصصی آسیب‌های اجتماعی جهاد دانشگاهی واحد قم با همکاری کانون همیاران پردیس فارابی در تالار دکتر اعوانی با عنوان "مدیریت شکست عاطفی" با ارائه‌ی احمد ترابی برگزار شد.

«طلاق، ناکامی‌های شغلی و مرگ عزیران» نمونه‌های از شکست‌های عاطفی است که اگر درست مدیریت نشوند، می‌توانند منجر به بروز شکست‌های دیگری برای فرد و آسیب‌های اجتماعی شوند.

احمد ترابی، روانشناس بالینی در این کارگاه در خصوص راهکارهای مدیریت شکست عاطفی گفت: در شرایطی که دچار شکست عاطفی می‌شویم باید تلاش کنیم از رفتارهای احساسی و شتاب‌زده دوری کنیم.

وی با اشاره به اینکه می‌توان تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد، افزود: همواره می‌توان از شکست‌ها برای آینده و مواجهه با مشکلات پیش‌رو درس گرفت.

این روانشناس بالینی خاطرنشان کرد: همانطور که تحمل شکست عاطفی می‌تواند برای ما سخت باشد، باید تلاش کنیم که ما نیز به دیگران آسیب‌های عاطفی وارد نکنیم و همواره اخلاق‌مدار باشیم.

جهاد دانشگاهی استان قم، در سلسه‌ کارگاه‌هایی که از آذرماه امسال تاکنون برگزار کرده‌است قصد دارد با پرداختن به آسیب‌هایی که بیش از سایر آسیب‌های اجتماعی، خانواده را تهدید کرده‌است، از شیوع و تشدید آن جلوگیری کند و در همین راستا تاکنون  کارگاه‌های مختلفی برگزار کرده‌است.

گفتنی است شرکت در این کارگاه‌ها برای تمامی دانشجویان آزاد و رایگان است و قرار است در هفته‌های آینده جلسات دیگری از این مجموعه کارگاه‌ها برگزار شود که از کانال تلگرامی JD_QOM_FARABI@ اطلاع رسانی خواهد شد؛ به شرکت کنندگان در این کارگاه‌ها ازطرف جهاد دانشگاهی استان قم گواهینامه‌ی معتبر اعطا می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: