• پنجشنبه ۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 982-384-5
  • خبرنگار : 57009
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

نرخ 10 و7دهم درصدی بیکاری در قم

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: در سال97، نرخ بیکاری استان قم 10 و 7دهم درصد بوده که نسبت به کل کشور وضعیت بهتری را در قم شاهد هستیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، مصطفی کاویانی صبح امروز در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی عنوان کرد: 15هزار اشتغال جدید در سال97 در استان قم ایجاد شده اما در سامانه رصد تنها 7هزار و 500شغل جدید ثبت شده است؛ همچنین در سال گذشته بیش از 3هزار نفر به بیمه شدگان تامین اجتماعی در استان قم اضافه شدند.

وی افزود: در سال97، نرخ بیکاری استان قم 10 و 7دهم درصد بوده که نسبت به کل کشور وضعیت بهتری را در قم شاهد هستیم.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی بیان کرد: از 202میلیارد تومان سهیمه استان قم برای توسعه اشتغال روستایی، 136میلیارد تومان، معادل 70درصد تخصیص پیدا کرده است که بر این اساس هزار و 677اشتغال جدید روستایی ایجاد شد.

وی ادامه داد: سهمیه استان قم در تسهیلات بخش اشتغال خانگی نیز 11میلیارد و 900میلیون تومان بود که 9میلیارد آن به مرحله پرداخت رسیده است و امیدواریم مابقی نیز پرداخت شود.

حسن آقاجانی، رییس اتحادیه صادرکنندگان استان قم نیز در این جلسه عنوان کرد: تصویب قوانین خلق الساعه و هزینه بالای تولید دو مانع اساسی برای رونق تولید است که در استان قم نیز این مشکلات وجود دارد.

وی اضافه کرد: به دلیل کاهش ارزش پول ملی، افزایش هزینه‌های تمام شده تولید و کاهش کیفیت کالا باعث عدم امکان رقابت با محصولات خارجی شده است و ادامه این وضعیت باعث رکود واحدهای تولیدی می‌شود آن‌ها را با مشکل مواجه می‌کند.

رییس اتحادیه صادرکنندگان استان قم افزود: متاسفانه وقتی یک واحد تولیدی در استان قم به دلیل بدهی پلمپ می‌شود، بانک‌ها و برخی مسئولین لبخند رضایت می‌زنند که نشان دهنده عدم عزم جدی در تحقق رونق تولید است.

آقاجانی بیان کرد: نوسانات شدید نرخ ارز و عدم ثبات در بازار، مشکل جدی در زمینه صادرات کالا و واردات مواد اولیه به وجود آورده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: