• جمعه ۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۲:۱۵
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 982-2087-5
  • خبرنگار : 57005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

تفسیر "کوثر" با حضور مرجع تقلید شیعیان رونمایی شدتفسیر «کوثر» با حضور آیت الله العظمی سبحانی در قم رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، شامگاه پنج شنبه مراسم رونمایی از کتاب تفسیر «کوثر» اثر آبت الله یعقوب جعفری با حضور آیت الله العظمی سبحانی در دارالقرآن علامه طباطبایی برگزار شد.

آیت الله یعقوب جعفری در این مراسم گفت: در خصوص این تفسیر باید گفت که بنده خواستم که یک تفسیر به فهرست کتب تفسیری شیعه بیافزایم زیرا خداوند ما را به تدبر در آیات خود دعوت کرده است؛ هر کسی به اندازه گنجایش خود می تواند از قرآن کریم استفاده کند؛ از نظر روایات و خود قرآن راه برای تدبر قرآن باز است.

این مفسر قرآن با ذکر این مطلب که ائمه ما در خصوص تفسیر به رای تاکیدات جدی داشته اند، یادآورشد: این اثر، تفسیر اجتهادی و جامع است ؛در این تفسیر از تفیسر قرآن به قرآن، اقوال مفسران و روایات استفاده شده است؛ روایات تفیسری که 20 سال با آنها زندگی کرده ام. حداقل یک چهارم قرآن در روایات ما وارد نشده است.

جعفری اظهارکرد: در قسمتی که روایاتی در دست داریم، بیش از نیمی از آنها روایات فضایل است که آن نیز دارای بحث مفصل است؛ از آن گذشته نیز برخی از این روایات از رواتی نقل شده است که مشکل دارند و روایات ضعیفی است؛ مثلا بیشتر روایات فضایل از احمد ابن محمد سیاری نقل شده است که علمای رجال ما او را کذاب می دانند.

وی گفت: روایات تفسیری ما تنقیه نشده، در حالی که روایات فقهی تنقیه شده است و وقتی که امروزه به یک کتاب فقهی استدلالی می رسیم می توانیم به روایاتی استدلال کنیم ولی در روایات تفسیری این چنین نبوده است.

گفتنی است در این مراسم آیت الله العظمی سبحانی و حجج اسلام والمسلمین بنیادی و میرکتولی به سخنرانی پرداختند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: