• جمعه ۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۲:۲۲
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 982-2187-5
  • خبرنگار : 57005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

دبیر مجمع عالی تفسیر حوزه عنوان کرد:

برگزاری 610 درس تفسیر قرآن کریم در حوزهدبیر مجمع عالی تفسیر حوزه از برگزاری 610 درس تفسیر در حوزه علمیه قم خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، حجت الاسلام والمسلمین میرکتولی پنج شنبه شب در مراسم رونمایی از تفسیر کوثر در دارالقرآن کریم علامه طباطبایی گفت: اگر عصر جاهلیت اولی و مدرن را مشاهده کنیم در می یابیم که آنچه به حیات بشری جان دوباره می بخشد، آیات الهی است.

وی افزود: سرعت چشمگیر توسعه اسلام در دو قرن اولیه نشان می دهد که تا زمانی که مسلمانان، همه‌ی اخلاق و فقه و اعتقادات و فعالیت های علمی آنها در پرتو اسلام بود، سرعت رشد چشمگیر داشتند و پس از آن، به همین میزان شاهد دوران افول تمدن اسلامی است.

دبیر مجمع عالی تفسیر حوزه بیان کرد: قرآن کریم نور عالی و تابناک الهی است که روزنه امید را در قلب ها زنده کرد؛ قرآن انسان را از ظلمت شرک و بی عدالتی و ظلمت اخلاقی نجات داده است.

میرکتولی بیان کرد: مجمع عالی تفسیر پس از 11 سال امروزه به یک درخت تناور و با ریشه های عمیق در حوزه های علمیه مبدل شده است. امروزه 610 درس تفسیر در حوزه تدریس می شود و همچنین 50 درس صحیفه و نهج البلاغه نیز برای اولین بار در حوزه علمیه ثبت شده است.

میرکتولی عنوان کرد: در سال قبل شاید یک درس عالی در حوزه بیان می شد ولی امروز 70 درس، هر روز و در طول هفته در حوزه علمیه قم تدریس می شود و 80 درس بین دو تا سه روز هفته در حوزه بیان می شود.

وی به توسعه آموزش های کوتاه مدت و میان مدت در بدنه قرآنی حوزه پرداخت و گفت: درس تفسیر در پایه 7 تا 10 یکی از سه درس اصلی در حوزه علمیه قم شده است.

میرکتولی یادآورشد: امروزه 80 سوره به صورت رسمی و روزانه در حوزه علمیه ما تدریس می شود؛ دوره های آموزشی سه ساله و یک ساله با رویکرد مهارت افزایی و دانش آفزایی در مجمع عالی تفسیر برگزار می شود؛ برگزاری دوره های یک ساله در پک دوره 100 ساعته در زمینه علوم قرآن و قواعد تفسیر برگزار می شود؛ در سال گذشته 8 هزار آموزش برگزار شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: