• دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-9814-5
  • خبرنگار : 57005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

پاساژهای قدیمی قم در معرض خطری خاموش


مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی قم گفت: پاساژهای قدیمی قم به تجهیزات اعلام حریق مجهز نیستند و هر لحظه امکان اتفاق وجود دارد و مهار آن با این شرایط بسیار مشکل است.

به گزارش ایسنا منطقه قم، به نقل از روابط عمومی شهرداری، عباس جعفری در دومین جلسه ستاد مدیریت بحران شهرداری قم  گفت:  پاساژهای مرکز شهر قم کمترین امکانات اطفاء حریق را دارند و بسیار ناایمن هستند و در صورت بروز حادثه، تخریب و تلفات بسیاری برجای خواهد گذاشت.

وی افزود: این پاساژها به تجهیزات اعلام و اطفاء حریق مجهز نیستند و هر لحظه امکان اتفاق وجود دارد و مهار آن با این شرایط بسیار مشکل است بنابراین سیستم اعلام و اطفاء حریق باید در پاساژها نصب شود.

جعفری تصریح کرد: روش اصولی این‌است که شیرهای هیدرانت در جلوی پاساژها نصب شود جعبه هایی در جلوی هر پاساژ که مخصوص آتش نشانی است تعبیه گردد و لوله هایی به اندازه همان محیط در جلوی هر پاساژ قرار گیرد تا از همان نقطه جهت خاموش کردن آتش اقدام شود.

وی همچنین با اشاره به سیستم اعلام حریق بانک های استان گفت: غالب شعب بانک های استان، سیستم اعلام حریق خود را به آتش نشانی متصل کردند اما متاسفانه تعداد آلارم (زنگ)  خطای آنها بالا است که اکثرا بعد از ساعت ۱۲ شب هم این اتفاق می افتد، ماموران زحمتکش آتش نشانی به محل مربوطه می روند و  بر می گردند البته اخیرا با شورای هماهنگی بانک ها مکاتبه ای جهت مرتفع شدن این مشکل انجام شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: