• یکشنبه ۲۶ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۲
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 983-7187-5
  • خبرنگار : 57005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم:

جشنواره رسانه‌های دیجیتال در قم برگزار می‌شودمدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم از برگزاری جشنواره رسانه‌های دیجیتال در قم خبر داد و گفت:‌ شرکت‌های معتبر و مهم کشور در حوزه فضای مجازی در این جشنواره در شهر مقدس قم گردهم می‌آیند که این گردهمایی فرصت مناسبی برای استفاده از ظرفیت فضای مجازی است.

به گزارش ایسنا منطقه قم، به نقل از پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، سید موسی حسینی کاشانی امروز در نشست قرارگاه ۱۹ دی استان قم که در سالن محراب شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر برگزار شد، با بیان اینکه دوازدهمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال از سه شنبه در قم آغاز به‌کار می‌کند، اظهار کرد: شرکت‌های معتبر و مهم کشور در حوزه فضای مجازی در این جشنواره در شهر مقدس قم گردهم می‌آیند که این گردهمایی فرصت مناسبی برای استفاده از ظرفیت فضای مجازی است.
وی با اشاره به اینکه ارشاد نقش خود را به صورت جدی در حوزه رفع آسیب‌های اجتماعی دنبال کرده است، اضافه کرد: بار تمام مباحث فرهنگی فقط بر دوش یک دستگاه و نهاد نیست چراکه یک مجموعه به تنهایی نمی‌تواند کاری انجام دهد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم از ارتباط مطلوب این مجموعه با هنرمندان و اصحاب رسانه یاد کرد و گفت: در راستای رفع ناهنجاری‌ها و آسیب‌ها تلاش می‌کنیم تا از ظرفیت این افراد نیز بهره‌مند شویم.

همچنین، سردار عبدالرضا آقاخانی فرمانده نیروی انتظامی استان قم طی سخنانی با بیان اینکه در طرح ناظر نیروی انتظامی استان قم هزار و ۴۰۰ عیون را به‌منظور شناسایی ناهنجاری‌ها جذب کرده‌ایم، تصریح کرد: اگر بتوانیم در شبکه ناظر از ظرفیت طلاب و بسیجیان نیز استفاده کنیم دستگاه شناسایی جامعی در قم خواهیم داشت.

فراگیری امر به معروف نیازمند اهتمام دستگاه‌های فرهنگی است
سردار محمدتقی شاهچراغی نیز با بیان اینکه برخی از مساجد نتوانسته به جایگاه محوری خود در میان مردم برسند، اظهار کرد: به دنبال این هستیم تا همه پایگاه‌های مقاومت بسیج در کنار مساجد مستقر شوند تا بتوانند با نظر امام جماعت فعالیت‌های خود را دنبال کنند و امیدواریم مباحث مرتبط با مسجد زیر نظر ائمه جماعات در مجموعه واحدی دنبال شود.
وی با بیان اینکه فعالیت‌های مختلف در حوزه امر به معروف و نهی از منکر هر شب توسط نیروهای سپاه و بسیج دنبال می‌شود، اضافه کرد: افرادی که در فضای مجازی به دنبال تاثیرگذاری منفی در میان مردم به ویژه جوانان هستند و سعی می‌کنند شأن قم را زیر سؤوال ببرد زیر نظر گرفته می‌شود.
فرمانده سپاه استان قم خاطرنشان کرد: اکنون با مشارکت نیروی انتظامی به دنبال ورود به موضوع اصناف هستیم تا بتوانیم بخشی از ناهنجاری‌های ظاهری شهر قم را رفع کنیم اما در این راستا نیازمند مشارکت نیروهای مردمی هستیم.
وی بر لزوم گسترش حرکت‌های منسجم با تکیه بر ظرفیت‌های مردمی تاکید کرد و گفت: فراگیری فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر نیازمند اهتمام دستگاه‌های فرهنگی و تاثیرگذار است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: