• دوشنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-10914-5
  • خبرنگار : 57005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی قم عنوان کرد:

سوختن 150هکتار از مراتع روستای الگانفرمانده یگان حفاظت اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم با اشاره به آتش‌سوزی روز گذشته در بخش خلجستان گفت: این آتش‌سوزی منجر به سوختن 150 هکتار از مراتع روستای الگان شده است.

به گزارش ایسنا منطقه قم، به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم، علی درودیان با اشاره به آتش‌سوزی روز گذشته در بخش خلجستان که منجر به سوختن 150 هکتار از مراتع روستای الگان شده است، گفت: این آتش‌سوزی بر اثر سوزاندن زباله‌های باغی توسط روستاییان رخ داده که حجم آن بسیار قابل توجه است چراکه ما طی سال گذشته فقط 60 هکتار آتش‌سوزی در کل اراضی ملی استان قم داشته‌ایم.

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم با اشاره به اینکه رسالت حفاظت از اراضی جنگلی و مرتعی استان قم بر عهده یگان حفاظت اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم گذاشته شده است، اظهار کرد: نیروهای این مجموعه به تنهایی نمی‌توانند در مساحتی با وسعت بیش از 950 هزار هکتار به صورت مستمر حضور داشته باشند به همین علت امیدواریم دستگاه‌ها، نهادها و به ویژه مردم نسبت به حفاظت از اراضی ملی اهتمام جدی داشته باشند و همیار یگان حفاظت باشند.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال بیش از 35 مورد آتش‌سوزی در اراضی مرتعی و جنگلی استان قم رخ داده است، اضافه کرد: بیش از 30 مورد از این آتش‌سوزی‌ها به دوره زمانی بعد از عید فطر اختصاص دارد که 15 مورد در سلفچگان، 13 مورد در خلجستان، پنج مورد در کهک و دو مورد در جعفریه رخ داده است.

درودیان افزود: با آتش‌سوزی روز گذشته آمار مراتع سوخته بخش خلجستان به 450 هکتار رسیده است که این نشان از بی‌احتیاطی افراد نسبت به اراضی مرتعی و جنگلی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: