• سه شنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 983-7587-5
  • خبرنگار : 57009
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

آیت‌الله سبحانی:

رشته‌های دانشگاهی باید کاربردی و در جهت رفع مشکلات جامعه باشد

مرجع تقلید شیعه گفت: باید رشته‌های دانشگاهی کاربردی شود تا دانشجویان پس از تحصیل به شغل دست پیدا کنند و مشکلی از جامعه را حل کنند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، آیت الله جعفر سبحانی، صبح امروز در دیدار وزیر علوم عنوان کرد: در چنین شرایط کشور و مشکلات داخلی و خارجی، پذیرش مسئولیت وزارت علوم بسیار سخت است.

وی افزود: باید از دانشجویان که سرمایه کشور هستند به خوبی مراقبت شود و طبق تعالیم اسلامی تربیت شوند و باید عواملی که باعث می‌شود دانشجویان از اعتقادات دینی دور شوند، شناسایی و با آن مقابله شود.

این مرجع تقلید شیعه بیان کرد: باید رشته‌های دانشگاهی کاربردی شود تا دانشجویان پس از تحصیل به شغل دست پیدا کنند و مشکلی از جامعه را حل کنند؛ همچنین کاربردی شدن رشته‌ها باعث کاهش بیکاری دانشجویان می‌شود.

وی ادامه داد: باید وضعیت حجاب در کشور مورد بررسی و تحقیق قرار بگیرد و عواملی که به دنبال تضعیف عفاف و حجاب در جامعه هستند شناسایی شود و با آن مقابله شود.

آیت الله سبحانی تصریح کرد: با توجه به اینکه تعداد بسیاری از دانشجویان در علوم انسانی مشغول تحصیل هستند، باید مباحث علوم انسانی بر اساس علوم اسلامی تبیین شوند و به دنبال تحول بنیادین علوم انسانی در کشور باشیم.

وی اضافه کرد: باید پایان‌نامه‌ها و مقالات دانشگاهی باید ناظر بر مشکلات جامعه باشد و گرهی از مشکلات جامعه باز کند تا سودمند باشد.

این استاد برجسته حوزه علمیه گفت: علم یک میزان است و ایمان یک میزان دیگر است و باید اساتیدی که گزینش می‌شوند، در کنار تخصص علمی، ایمان و مسائل اخلاقی نیز مورد سنجش قرار بگیرد، زیرا عمل استاد برای دانشجو حجت است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: