• سه شنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۸
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 983-7687-5
  • خبرنگار : 57009
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

معاون فرهنگی وزیر علوم خبرداد:

برگزاری سی‌وچهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویی در دانشگاه قم

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم از برگزاری سی‌وچهارمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان در دانشگاه قم خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، غلامرضا غفاری در دیدار با آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه کشور، با اشاره به اهمیت مسائل فرهنگی در دانشگاه‌ها، عنوان کرد: 300کانون‌ در حوزه فرهنگی و قرآنی در دانشگاه‌های مختلف فعال هستند و با توجه به اهمیت این موضوعات، از فعالیت کانون‌ها حمایت می‌شود.

وی افزود: با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های قرآنی و فرهنگی استان قم، سی و چهارمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان، تابستان امسال در دانشگاه قم برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم بیان کرد: زنده نگه داشتن شعائر مذهبی و فرهنگ عاشورا در دانشگاه‌ها دارای اهمیت بسیاری است و این موضوع مورد توجه قرار گرفته است، بر همین اساس، سال گذشته 50هزار دانشجو به سفر اربعین اعزام شدند.

وی با اشاره به اهمیت زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت در بین دانشجویان، اظهار کرد: برگزاری اردوهای راهیان نور در زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت اهمیت بسیاری دارد و سال جاری با وجود مشکلات مالی، تعداد دانشجویان حاضر در این اردوها نسبت به گذشته رشد بسیار خوبی داشت و با استقبال خوب دانشجویان، به شکل مطلوبی برگزار شد.

غفاری تصریح کرد: اکنون در همه دانشگاه‌های کشور مسجد به عنوان قطب و محور مسائل فرهنگی دایر شده است و اقامه نماز به صورت منظم در آن‌ها برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در گذشته تعداد دانشگاه‌هایی که مراسم اعتکاف را برگزار می‌کردند، زیاد نبود ولی امسال دانشگاه‌های کشور در 31استان کشور، میزبان مراسم معنوی اعتکاف بودند و دانشجویان حضور بسیار پررنگ و موثری در این مراسم معنوی داشتند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: