• سه شنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-11814-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:

2 هزار واحد راکد تولیدی امسال به چرخه تولید بازمی‌گردد

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی گفت: در حال حاضر 10 هزار و 200 واحد صنعتی در کشور راکد است و 30 تا 50 درصد از واحدها نیز زیر ظرفیت تولیدی مشغول به فعالیت هستند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم،محسن صالحی نیا ظهر امروز در حاشیه بازدید از پروژه های صنعتی شهرک شکوهیه در قم و مراسم کلنگ زنی چند واحد صنعتی عنوان کرد:ما در جهت رفع مشکلات تولید در کنار کارآفرینان و بخش خصوصی هستیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: سیاست دولت،حمایت از رونق تولید به ویژه با حضور بخش خصوصی است. طرح توسعه شهرک های صنعتی در دست اجراست و برخی از مشکلات در ایجاد فازهای جدید در حال پیگیری است.

صالحی نیا بیان کرد: خصوصی کردن صنعت یکی از رویکردهای مهم اقتصادی و سیاست محوری است، در این باره 102 مجوز احداث شهرک خصوصی صادر شد که 52 شهرک موفق به اخذ پروانه شدند.

وی گفت:صنعت یک وضعیت پویایی دارد، از 43 هزار واحد مستقر در شهرک های صنعتی 10 هزار و و 200 واحد شامل 22 درصد راکد است و 30 تا 50 درصد از واحدها نیز زیر ظرفیت تولیدی مشغول به فعالیت هستند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی افزود: 2 هزار واحد راکد تولیدی امسال به چرخه تولید بازمی گردد. همچنین در حدود 30 درصد از واحدها ظرفیتی بیش از 70 درصد تولید را دارند،امسال نیز با حمایت ویژه ای وضعیت تولیدی 4 هزار واحد ارتقاء پیدا می کند.

صالحی نیا عنوان کرد:خوشه های صنعتی بودجه مصوب در حمایت دارند، در قم 4 خوشه فعال است و 12 خوشه عملیاتی شده است. حمایت استاندار قم از بخش خصوصی و صنعتی بسیار قابل توجه است؛ مسئولان با همه گرفتاری ها در بخش اقتصادی تلاش خود را برای گره گشایی از مشکلات می کنند.

افزود:59 واحد در حال اجرای طرح توسعه در قم هستند،در سیاست های اصولی به اصلاح و بهینه سازی ظرفیت ها به سمت تکنولوژی و کاهش هزینه های تولید حرکت می کنیم.

وی عنوان کرد:در جهت تامین نقدینگی و پشتیبانی پولی و رفع موانع واحدهای تولیدی از جمله تامین اجتماعی و مالیات و زیرساختها و توسعه واحدهای تولیدی و خدماتی و صنایع کوچک و همچنین عارضه یابی و پیوستن به زنجیره تولید و خوشه سازی گام های موثری برداشته ایم.

معاون وزیر گفت:بازاریابی و تامین مواد اولیه از جمله گرفتاری های واحدهای تولیدی است،بر اساس قانون بودجه در سه محور تامین سرمایه در گردش و نوسازی و بازسازی و تکمیل طرح های نیمه کاره محدودیتی وجود ندارد و به حمایت می پردازیم.

وی افزود:وفاق خوبی میان بخش خصوصی و شرکت های صنعتی وجود دارد،در مورد مشکل برق در شکوهیه ظرف دو هفته آینده، نشستی با حضور وزیر نیرو و دستگاههای خدمت رسان برگزار می شود و به بررسی مشکلات می پردازیم.

صالحی نیا عنوان کرد:تامین مواد اولیه واحدهای تولید کفش با توجه به ظرفیت های قم مورد توجه قرار می گیرد. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: