• سه شنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۹
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 983-8087-5
  • خبرنگار : 57009
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

آیت الله علوی بروجردی:

لزوم استفاده از روش‌های نوین آموزش در دانشگاه‌ها

تولیت مسجد اعظم گفت: باید بر اساس سیستم آموزشی روز دنیا پیش برویم، اینکه استاد مطلبی بگوید و دانشجو جزوه بنویسد در دانشگاه‌ها جوابگو نیست و باید به سمت روش‌های نوین آموزشی پیش برویم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، آیت الله سیدمحمدجواد علوی بروجردی در دیدار با وزیر علوم عنوان کرد: در گذشته ارتباط حوزه و دانشگاه قوی نبود و به صورت موردی تعاملاتی وجود داشت.

وی افزود: جوانان کشور قابلیت و استعدادهای بسیاری دارند و نکته مهم، مدیریت این امکانات و استعدادها است.

تولیت مسجداعظم قم بیان کرد: در شرایط فعلی کشور با وجود مشکلات، چرخ مملکت می‌چرخد و امور اداره می‌شود و این به دلیل خودکفایی علمی کشور است و بسیاری از مشکلات با توان علمی جوانان کشور حل شده است و این موضوع از ثمرات جمهوری اسلامی است.

وی ادامه داد: در مباحث علمی پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم ولی نباید کفایت شود و لازم است ایران در مباحث علمی مرجعیت پیدا کند و دیگران از ایران پیروی کنند؛ البته پیروی کردن در مباحث علمی با پول و زور امکان پذیر نیست و باید توان علمی خود را افزایش دهیم.

آیت الله علوی بروجردی تصریح کرد: باید همکاری با وزارت آموزش و پرورش انجام شود تا دانش آموزان از دوران مدرسه دغدغه‌ی علمی داشته باشند تا زمانی که به دانشگاه می‌رسند شکوفا شوند؛ قطعا برنامه ریزی و اقدامات در مدارس، تاثیر مستقیمی بر وضعیت دانشگاه‌ها دارد.

وی اضافه کرد: باید بر اساس سیستم آموزشی روز دنیا پیش برویم، اینکه استاد مطلبی بگوید و دانشجو جزوه بنویسد در دانشگاه‌ها جوابگو نیست و باید به سمت روش‌های نوین آموزشی پیش برویم.

این استاد حوزه علمیه اظهار کرد: جوان در دوران اوج زندگی خود وارد دانشگاه می‌شود؛ کنجکاوی روحیه جوانی است و این یک فرصت برای آموزش و یادگیری است؛ لازم است پاسخ‌های درستی به شبهات دانشجویان داده شود تا با چالش روبه‌رو نشوند.

وی گفت: امروزه در فضای مجازی شبهات اعتقادی بسیاری وارد می‌شود و باید پاسخ درست و مستدلی به این شبهات داده شود؛ جوان و دانشجو حق سوال پرسیدن دارد و باید برای این سوالات احترام قائل شویم و به صورت مناسب پاسخ دهیم.

آیت الله علوی بروجردی خاطرنشان کرد: باید کسانی که با دانشجو در محیط دانشگاه سروکار دارند به طور مناسبی گزینش شوند و نوع برخورد با دانشجو و پاسخ به سوالات آن‌ها را فرا بگیرند.

تولیت مسجد اعظم عنوان کرد: باید دانشگاه محل تربیت مدیران و سیاستمدارانی باشد که در آینده از حقوق ایران و اسلام در دنیا دفاع کند؛ وظیفه تربیت این افراد برعهده دانشگاه است و باید به این موضوع توجه ویژه شود.

وی با بیان اینکه مردم ایران بسیار شریف هستند و لازم است به درستی به آن‌ها خدمت شود، گفت: مردم ایران با وجود تمدن بالا و غنی‌ای که داشتند به اسلام گرویدند و این بسیار با ارزش است و اسلام آوردن ایرانیان با دیگر ملت‌ها از این جهت تفاوت دارد؛ همچنین مردم ایران نخبگان و شیوه درست اسلام یعنی تشیع را انتخاب کردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: