• سه شنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-1484-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم:

19 واحد صنعتی و تولیدی راکد در قم به چرخه تولید بازگشترئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت:با تلاش و پیگیری ستاد رفع موانع تولید،19 واحد صنعتی و تولیدی راکد در قم به چرخه تولید بازگشت.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، محمود سیجانی عصر امروز در دهمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در شهرک شکوهیه عنوان کرد: ۴۰ واحد تولیدی تملک شده در سال گذشته احیا شد و امسال احیای 32 واحد در دستور کار قرار دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم افزود:امسال نیز با تلاش و پیگیری ستاد رفع موانع تولید،19 واحد صنعتی و تولیدی راکد در قم به چرخه تولید بازگشت.

وی اظهار کرد:در سال قبل 900 میلیارد تومان تعهد در قبال رونق تولید و اشتغال داشتیم،اما 1170 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در استان پرداخت‌شده است.

در ادامه نیز سید رضا موسوی مشکینی مدیرکل محیط‌زیست قم گفت:فعالیت واحدهای سرب در قم عمدتا با باطری های فرسوده وارداتی انجام می گیرد.

وی افزود: واردات باتری‌های فرسوده وابسته به احراز عدم آلودگی‌های زیست‌محیطی است با این حال صدور مجوز برای واحدهای ذوب سرب در استان قم و سطح کشور با محدودیت هایی مواجه است.

موسوی مشکینی اظهار کرد:یکی از رویکردهای مهم در حفظ محیط زیست،مدیریت پسماند است،هر چند در حال حاضر محلی برای دفن پسماندهای ویژه در قم وجود ندارد.

وی در مورد تصفیه‌خانه شهرک‌های صنعتی شکوهیه توضیح داد:این تصفیه خانه عملکرد موفقی داشته است و باید در جهت توسعه و استانداردسازی آن تلاش شود.

در ادامه نیز ابوالفضل فراهانی رئیس خانه صنعت استان قم با اشاره به جایگاه مهم تولید کفش در قم عنوان کرد:خوشه صنعتی کفش قم ظرفیت های زیادی را از خود نشان داده و سالانه برای کشور بیش از 100 میلیون دلار ارزآوری دارد و باید حمایت شود.

حمیدرضا عالمی عضو هیئت‌مدیره شهرک صنعتی شکوهیه نیز در این جلسه بیان کرد:در شهرک صنعتی شکوهیه با بحران آب مواجه هستیم و توزیع عادلانه ای در مورد آب برای واحدهای صنعتی و تولیدی وجود ندارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: