• چهارشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-12614-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

مدیرکل کتابخانه های عمومی قم:

توسعه فرهنگ کتابخوانی بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را درمان می‌کند

مدیرکل کتابخانه های عمومی قم گفت: توسعه فرهنگ کتابخوانی،بسیاری از معضلات و آسیب های اجتماعی را درمان می کند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم،حجت الاسلام عطالله جباری امروز در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان قم در استانداری با تاکید بر ضرورت توسعه فرهنگ کتابخوانی عنوان کرد: باید به سمت و سوی فرهنگ مطالعه کتاب و کتابخوانی حرکت کنیم، زیرا توسعه فرهنگ کتابخوانی،بسیاری از معضلات و آسیب های اجتماعی را درمان می کند.

وی اظهار کرد:کتابخانه های عمومی استان قم فرصت مهمی را برای حضور جوانان در برنامه های فرهنگی و ایجاد نشاط و پویایی فراهم می کند.

حجت الاسلام جباری بیان کرد:در فضای کتابخانه های عمومی علاوه بر امانت دادن کتاب،برنامه های فرهنگی از جمله کلاس های نویسندگی،آموزش شعر،قصه گوئی برای کودکان ، نمایشنامه خوانی، کانون های ادبی و گروههای جمع خوانی برگزار می شود.

وی گفت: 700 برنامه برای تابستان سال جاری در کتاب خانه های سطح شهر قم با هماهنگی ستاد اوقات فراغت برگزار می شود که به اطلاع مردم خواهد رسید.

مدیرکل کتابخانه های عمومی قم اظهار کرد:کتابخانه ها با حضور انبوهی از مردم برای استفاده از برنامه های فرهنگی مواجه است، در این راستا در فضای کتاب و کتابخوانی برنامه های زیادی را طراحی کرده ایم.

وی افزود:در جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی،برنامه هایی را در قالب تفاهم نامه با مراکز علمی و آموزشی و فرهنگی از جمله اموزش و پرورش منعقد می کنیم؛ یکی از برنامه های مهم،طرح کتابخوانی برای نوسوادان نهضت سوادآموزی است که با استقبال خوبی همراه می شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی قم گفت:طراحی کتاب خانه سیار و استفاده از فضاهای بلااستفاده در روستاها دو رویکرد مهم برای ترویج کتاب در مناطق روستایی است؛ در حال حاضر در قم،کتابخانه سیار نداریم اما بر آنیم با تامین تجهیزات در سطح روستاها از امکانات کتابخانه سیار برای توسعه کتابخوانی استفاده کنیم.

وی در مورد جشنواره رضوی توضیح داد:امسال اختتامیه جشنواره رضوی به شکل کتابخانه ای در قم و سطح کشور برگزار می شود تا تعداد بیشتری بتوانند در جشنواره حضور داشته باشند.

وی ادامه داد: برای جشنواره رضوی،200 هزار صفحه از کتاب های جشنواره در مدت 45 روز برای نابینایان در قم تولید و به سراسر کشور ارسال شد.

حجت الاسلام جباری در مورد احداث کتابخانه نوبهار بیان کرد: این کتابخانه به تازگی احداث شده و مراحل تجهیز را می گذراند، بخشسی از اعتبارات شامل 400 میلیون تومان از تهران گرفته ایم و تجهیزات را از تولید کننده داخلی خریداری کرده ایم ولی به دلیل گرانی تجهیزات کتابخانه برای تکمیل و راه اندازی پروژه به 300 میلیون تومان دیگر نیاز داریم.

مدیرکل کتابخانه های عمومی قم ابیان کرد:استانداری و معاونت سیاسی امنیتی مبلغ 270 میلیون تومان در جهت تجهیز کتابخانه در مناطق کم برخوردار در نظر گرفتند که 100 میلیون تومان آن اختصاص یافت و با جذب کامل اعتبار به زودی به بهره برداری می رسد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: