• چهارشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-12714-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر قم:

کمرنگ شدن فرهنگ کتابخوانی در جامعه،خود یک آسیب جدی استرئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر قم گفت: کمرنگ شدن فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه،خود یک آسیب جدی است.
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، حسن مالکی نژاد امروز در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان قم در استانداری عنوان کرد: مساجد و هیات های مذهبی یک ظرفیت مهم برای ترویج فرهنگ کتابخوانی است.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر قم افزود: تعامل میان کتابخانه های عمومی و کانون های هنری و فرهنگی در مساجد می تواند زمینه بهتری را برای افزایش انگیزه کتابخوانی در میان نوجوانان و جوانان فراهم کند.
مالکی نژاد اظهار کرد: کمرنگ شدن فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه، خود یک آسیب جدی است که گاهی مورد بی توجهی قرار می گیرد.

وی بیان کرد: در فصل تابستان، اوقات فراغت خوبی برای دانش آموزان و دانشجویان فراهم می شود که از این فرصت در جهت آموزش و ایجاد علاقه مندی برای کتابخوانی و برنامه های فرهنگی استفاده کرد.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر قم گفت: مدیریت شهری در جهت راه اندازی و تجهیز کتابخانه های عمومی سطح شهر قم و توسعه ظرفیت های فرهنگی در راستای کتابخوانی، پیگیری های لازم را اتخاذ می کند.

وی افزود: یکی از مطالبات مهم، ایجاد امکانات متوازن کتابخوانی و برنامه های فرهنگی در مناطق کم برخوردار است؛ به خصوص در مورد آموزش مهارت های زندگی به نسل جوان باید از این امکانات به بهترین نحو استفاده کرد.

مالکی نژاد بیان کرد: کتاب و ارتقای سطح آگاهی و مهارت های زندگی می تواند نسل جوان را نسبت به آسیب ها و معضلات، مصون نگه دارد. امسال جشنواره کتابخوانی رضوی با معرفی 12 کتاب توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با همکاری بنیاد فرهنگی هنری بین المللی امام رضا (ع) و معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای اشاعه فرهنگ رضوی و گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی برگزار می شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر قم بیان کرد: در جهت حضور قشر جوان و نوجوان در این جشنواره باید اطلاع رسانی و بسترهای کافی برای حضور جوانان بیشتری فراهم شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: