• سه شنبه ۴ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-1914-5
  • خبرنگار : 57010
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

آماده سازی اراضی ۴۸ هکتاری پردیسان برای بازآفرینی اطراف حرم


شهردار قم بیان کرد: شهرداری قم در آماده‌سازی اراضی 48 هکتاری پردیسان همت کامل داشته و بدون اینکه بخواهد تحت تاثیرفشارهای خارجی قرار بگیرد، این اراضی را برای بازآفرینی و ساماندهی پیرامون حرم مطهر انجام خواهد داد.

به گزارش ایسنا منطقه قم، به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، سید مرتضی سقائیان نژاد در یکصد و یکمین جلسه رسمی و علنی شورای شهر که در سالن جلسات ساختمان شهید باکری برگزار شد، با اشاره به اخذ مجوز آماده‌سازی اراضی ۴۸ هکتاری شهرک پردیسان برای بازآفرینی بافت فرسوده شهری، اظهار کرد: صورت جلسه درصدهای این مصوبه هنوز بین تمام اعضا به امضا نرسیده است.

وی با بیان اخذ مجوز آماده‌سازی اراضی ۴۸ هکتاری پردیسان، عنوان کرد: در آماده‌سازی این اراضی باید تا ۴۳ درصد حق تفکیک به شهرداری قم اختصاص پیدا کند، ملغی شدن زمین‌های دولتی از ماده ۱۰۱ یکی از اقدامات مؤثر در سال‌های اخیر بوده است.

شهردار قم بیان کرد: شهرداری قم در آماده‌سازی این اراضی همت کامل داشته و بدون اینکه بخواهد تحت تاثیرفشارهای خارجی قرار بگیرد، این اراضی را برای بازآفرینی و ساماندهی پیرامون حرم مطهر انجام خواهد داد.

عبدالله جلالی، رئیس شورای اسلامی شهر قم نیز در این جلسه بیان کرد: اراضی ۴۸ هکتاری از مدت‌ها پیش به‌عنوان یک ظرفیت برای استان قم تعیین‌شده بود، اما تصمیمی در نحوه استفاده و ارزش‌افزوده آن تعیین تکلیف نشده بود.

وی گفت: تمام این ۴۸ هکتار از وزارت راه و شهرسازی برای استفاده به نفع شهر در اختیار استان قرار گرفته است، این اراضی به‌صورت تفکیک‌شده برای پروژه‌های شهری آماده می‌شود.

رییس شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: راه و شهرسازی قم باید در مابه ازای آماده‌سازی این اراضی به شهرداری قطعات و زمین لازم را تأمین کرده و در اختیار این نهاد قرار دهد، آماده‌سازی این اراضی هر میزان که سریع‌تر انجام شود در پیشبرد اهداف و طرح‌های شهرداری تأثیر بیشتری می‌گذارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: