• چهارشنبه ۵ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-584-5
  • خبرنگار : 57010
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

توزیع بیش از 90درصد مایحتاج عمومی قم توسط تشکل‌های صنفی

 
استاندار قم گفت: هم اکنون بیش از ۹۰ درصد مایحتاج عمومی استان توسط  تشکل‌های صنفی توزیع می‌شود، و اصناف در کمک و همراهی دولت نقش بسزایی را ایفا می‌کنند.

به گزارش ایسنا منطقه قم، به نقل از روابط عمومی اتاق اصناف مرکز استان قم، بهرام سرمست در همایش بزرگداشت روز ملی اصناف  که در سالن اجتماعات مجتمع اداری اصناف قم برگزار شد،  اظهار کرد: در نظام اقتصادی کشور سهم تولید، توزیع و مصرف به درستی تعدیل و تنظیم نشده است .

وی با اشاره به نامگذاری سال ۹۸ به عنوان رونق تولید گفت: سهم تولید باید فراتر از شرایط فعلی باشد.

استاندار قم افزود: هم اکنون بیش از ۹۰ درصد مایحتاج عمومی استان توسط  تشکل‌های صنفی توزیع می‌شود، و اصناف در کمک و همراهی دولت نقش بسزایی را ایفا می‌کنند.

وی بیان کرد: اگر همین تولید بخواهد بین مردم عادلانه توزیع شود، نقش اصناف بیشتر چشمگیر خواهد شد.

وی افزود: قم به لحاظ توزیع اقلام اساسی شاهد کمترین تنش، تلاطم و کمبود بود، دولت و اصناف از سویی در تأمین امنیت غذایی، اقتصادی و روانی جامعه و از طرفی در توزیع و حتی ایجاد اشتغال نقش مشترکی را ایفا می‌کنند.

سرمست ادامه داد: امروز افراد جویای کار تمایل به پشت میز نشینی دارند و نظام اداری و اجرایی کشور نیز امکان پاسخگویی به تقاضای آنها را ندارد.

وی گفت: در چهارچوب اقتصاد مقاومتی احیای روش‌های سنتی کسب و کار از جمله شیوه استاد شاگردی می‌تواند زمینه اشتغال خوبی را فراهم کند.

وی ادامه داد: در گذشته اصناف و کارآفرینان یک شخص را به عنوان شاگرد به کار می‌گرفتند، و فارغ از مسائل عاطفی از این طریق مهارت‌ها، ممارست‌ها و شیوه‌های کسب و کار را به آن منتقل می‌کردند، از این رو در شرایط حاضر نیز به کارگیری این شیوه در حل مشکل بیکاری تأثیر زیادی دارد.

استاندار قم همچنین با اشاره به پشت سرگذاشتن موفقیت آمیز تلاطم‌ها و تشنجات بوجود آمده در بازار تحت تأثیر تحریم‌های دشمن، از اصناف برای سپری کردن این فضا تشکر کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: