• چهارشنبه ۵ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 984-587-5
  • خبرنگار : 57010
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

اعزام 17 کاروان از دانشگاهیان استان قم به کربلای معلی


مسئول شورای هماهنگی عتبات دانشگاهیان استان قم گفت: 17 کاروان از دانشگاهیان در بازه زمانی اول مرداد98 تا قبل از ایام اربعین،‌ به عتبات عالیات اعزام خواهند شد.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد طاهری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه قم، عنوان کرد: بیست و یکمین دوره قرعه کشی عتبات دانشگاهیان از ابتدای خرداد ماه امسال با اعلام فراخوانی، آغاز شده و در 15 خرداد ثبت نام ها از طریق سایت لبیک به صورت کشوری در سامانه مربوطه انجام شد.

وی بیان کرد: در فراخوان اولیه و پیش از انجام قرعه کشی،‌2 هزار و 620 نفر ثبت نام کردند که از این میزان،‌هم اکنون 17 کاروان در بازه زمانی اول مرداد تا قبل از ایام اربعین،‌ به عتبات عالیات اعزام خواهند شد.

مسئول شورای هماهنگی عتبات دانشگاهیان استان قم،‌ با بیان اینکه هیچ گونه شرایط خاصی برای ثبت نام دانشگاهیان در این دوره وجود نداشت، ‌گفت: تمامی دانشگاهیان از جمله اساتید و دانشجویان در هنگام فراخوان ثبت نام، مجاز به ثبت نام بودند.

طاهری اظهار کرد: به طورکلی عتبات دانشگاهیان، در دو طرح تابستان و زمستان اجرا می شود،‌ که معمولا طرح تابستان ظرفیت محدودتری نسبت به طرح زمستان دارد،‌ بنابراین ظرفیت این دوره از عتبات 17 کاروان بوده است، ‌درحالی که ثبت نام عتبات دانشگاهیان در طرح زمستان با ظرفیت 30 کاروان انجام می شود.

وی در خصوص تسهیلات این دوره از عتبات دانشگاهیان گفت: کسانی که قصد انجام سفر زمینی دارند،‌ مبلغ یک میلیون و پانصد هزار تومان وام می توانند دریافت کنند،‌ اما به افرادی که تمایل به انجام سفر هوایی دارند، ‌مبلغ 3 میلیون تومان وام اعطا خواهد شد.

مسئول شورای هماهنگی عتبات دانشگاهیان استان قم عنوان کرد: مدیران این کاروان ها از میان دانشگاهیان با تجربه در این زمینه بوده و همچنین اکثرا کسانی هستند که توانایی مداحی نیز دارند، برنامه های اعزام و اقامت این 17 کاروان نیز به گونه ای ساماندهی شده که تمامی کاروان ها یک شب جمعه را در کربلا تجربه خواهند کرد.

طاهری طول مدت سفر عتبات دانشگاهیان را یک هفته اعلام کرد و گفت: برنامه نجف شناسی، اجرای ‌برنامه های فرهنگی، اعطای هدایایی از طرف بعثه مقام معظم رهبری،‌ زیارت حضرت حُر و ... ازجمله برنامه های درنظر گرفته طی این سفرهای مقدس است.

وی تاکید کرد: درصورتی که متقاضیان شرکت در سفر عتبات عالیات دانشگاهیان،‌ نام آن ها در قرعه کشی اعلام نشده است، می توانند با شماره گیری دفتر استان قم و یا مراجعه به سامانه مربوطه، به صورت رزرو، نام خود را ثبت کنند،‌ درصورتی که افرادی از این سفر انصراف دهند نام اشخاصی که در لیست رزرو قرار گرفته است،‌ جایگزین افراد انصرافی می شود.

مسئول شورای هماهنگی عتبات دانشگاهیان استان قم عنوان کرد: به دانشجویان متاهلی که تمایل دارند تا به همراه خانواده خود به عتبات عازم شوند نیز به همه اعضای خانواده شان وام تعلق می گیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: