• دوشنبه ۱۰ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-3414-5
  • خبرنگار : 57010
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

هیچ راه برگشتی جز تکمیل مونوریل قم وجود ندارد


معاون فنی و عمرانی شهرداری قم، ‌در رابطه با مونوریل قم بیان کرد: تصمیم جدیدی در این خصوص اتخاذ نشده است، ما هیچ راه برگشتی جز تکمیل قسمت هایی از مونوریل نداریم که برای این کار منتظر تاییدیه از دیوان محاسبات هستیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم،‌ علیرضا قاری قرآن در نشست خبری که در سالن جلسات شهرداری قم ‌برگزار شد، عنوان کرد: نمی توان زمان مشخصی را برای بهره برداری از خط یک مترو تعیین کرد، چراکه در این زمینه با مشکلات و تحریم های اقتصادی روبرو شده ایم.

وی اظهار کرد: راه اندازی خط یک مترو قم به ۲ مرحله تقسیم می شود که در مرحله اول شامل قلعه کامکار تا میدان مطهری و مرحله دوم شامل میدان مطهری تا مسجد جمکران می‌شود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم، ‌در رابطه با مونوریل قم نیز بیان کرد: تصمیم جدیدی در این خصوص اتخاذ نشده است، ما هیچ راه برگشتی جز تکمیل قسمت هایی از مونوریل نداریم که برای این کار منتظر تاییدیه از دیوان محاسبات هستیم.

قاری قرآن در خصوص آسفالت معابر شهر قم گفت: از سال 95 نهضتی در خصوص بهسازی معابر شروع شد، که طی آن تعداد زیادی از معابری که نیازمند بهسازی و آسفالت بودند شناسایی شد، در این راستا در سال گذشته حدود 250 هزار تن آسفالت در سطح شهر توزیع شد.

عباس ذاکریان، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم نیز بیان کرد: در خصوص مکانیزه کردن پل های عابر پیاده درخواست های زیادی از سوی شهروندان داشته ایم که این موضوع در شهرداری قم، به صورت جدی در دستور کار قرار گرفت اما به دلیل مشکلات اقتصادی با وجود اینکه 5 بار مناقصه در این خصوص برگزار شد، هیچ شرکتی  این پروژه را تقبل نکرد.

وی افزود: 4 پل عابر پیاده به دلیل حادثه خیز بودن مناطق آن، برای ما اولویت دارد، که با پیگیری های اخیر، یک شرکت مکانیزه کردن آن را برعهده گرفت که امیدواریم تا پایان سال 98 این کار به انجام برسد.

در ادامه جلسه، محسن رنجبر، معاون برنامه ریزی و سرمایه انسانی شهرداری قم نیز در خصوص راه اندازی "قم کارت" در شهر، عنوان کرد: قم کارت یک شیوه پرداخت هوشمند است که از جمله برنامه های انجام گرفته در زمینه شهر هوشمند بوده و در آینده جای کارت اتوبوس را نیز می گیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: