• پنجشنبه ۱۳ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 984-1891-5
  • خبرنگار : 57009
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

حضور در مجالس شادی اهل بیت(س) پیروی از معارف آنان است

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) گفت: حضور در مجالس شادی اهل بیت، پیروی از معارف آنان است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، آیت الله سیدمحمد سعیدی صبح امروز در آیین خطبه خوانی به مناسبت آغاز دهه کرامت که در شبستان امام خمینی حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد عنوان کرد: ماه ذی‌القعده، ماه فرزندان امام موسی‌بن جعفر علی الخصوص امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) است و دهه کرامت برای تکریم مقام این بزرگواران شکل گرفته است.

وی افزود: شیعیان همانگونه که در ایام عزای اهل بیت(ع) به عزا و سوگواری می پردازند، در ایام شادی اهل بیت(ع) نیز باید رسم شادی را به جای آورند چرا که این مساله به معنای احیای امر و ترویج معارف و زندگی به سبک و سیره اهل بیت(ع) است.

آیت الله سعیدی بیان کرد: حضور در مجالس شادی اهل بیت، پیروی از معارف آنان است؛ شادی دهه کرامت و امثال آن برای اینست که شیعیان زندگی خود را با اهل بیت(ع) تطبیق دهند و همانگونه که از لفظ شیعه انتظار می رود پیرو و تابع باشند.

وی با اشاره به اینکه حضرت معصومه(س) توسط 4 امام تکریم شده اند، گفت: روز میلاد حضرت معصومه(س) را روز دختر نامیده اند تا دختران جامعه، این بانوی با عظمت را از لحاظ رفتاری و فکری الگو خود قرار دهند.

تولیت آستان مقدس کریمه اهل بیت(س) اظهار کرد: رسیدن حضرت معصومه(س) به این مقام و عظمت مسلما بی جهت نیست و باید سیری در زندگی ایشان در طول این دهه مبارک انجام گیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: