• پنجشنبه ۱۳ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 984-2091-5
  • خبرنگار : 57009
  • منبع خبر : ----

آیت‌الله سعیدی:

هدف برگزاری اجلاسیه اعتاب مقدسه، انتقال معارف اهل‌بیت(ع) به مردم است

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) گفت: نکته کلیدی در برگزاری اجلاسیه اعتاب مقدس این است که به راهکارهایی برسیم تا بتوانیم پیام و معارف اهل بیت را به مردم منتقل کنیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، آیت الله سیدمحمد سعیدی صبح امروز در سومین اجلاسیه اعتاب و بقاع مقدسه کشور که در حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد عنوان کرد: هدف زیارت و هجرت مسلمانان به مکان‌های مقدس، اعتلای فرهنگ و معارف اهل بیت است.

وی افزود: اگر متابعت در مردم کمتر دیده می‌شود، بخشی به عهده کسانی است که به وظیفه خود عمل نکردند و کلام زیبا و رسای اهل بیت را به مردم انتقال ندادند؛ نکته کلیدی در برگزاری اجلاسیه اعتاب مقدس این است که به راهکارهایی برسیم تا بتوانیم پیام و معارف اهل بیت را به مردم منتقل کنیم.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) بیان کرد: برگزاری اجلاسیه اعتاب مقدسه باعث می‌شود که تجربیات و نظرات تبادل شود و در پیشبرد اهداف به شکل بهتری عمل کنیم.

وی ادامه داد: هر آستان مقدسی یک اقتضائات مشترک و یک اقتضائات خاص خودش را دارد؛ به عنوان مثال حرم حضرت معصومه(س) در قم دارای یک ویژگی‌های خاص خودش است ولی در ترویج و انتقال معارف اهل بیت در همه آستان‌های مقدس مشترک است و نیاز است که تجربیات در این خصوص به اشتراک گذاشته شود.

آیت الله سعیدی تصریح کرد: عراق، کشور دوست و همسایه ما است و به هیچ عنوان از ارتباط با آن‌ها دست نمی‌کشیم ولی به دلیلی اقتضائات و شرایطی که وجود داشت، این اجلاسیه با حضور تولیت‌های اعتاب مقدسه ایران برگزار می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: