• پنجشنبه ۱۳ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 984-2191-5
  • خبرنگار : 57009
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

مصوبه‌های اجلاسیه اعتاب مقدسه باید ضمانت اجرایی داشته باشد

دبیر اجلاسیه اعتاب مقدسه گفت: طرح‌هایی که در اجلاسیه اعتاب مقدسه به تصویب می‌رسند، باید ضمانت اجرایی داشته باشند و عملی شوند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، حجت الاسلام و المسلمین محمد علی موحدی صبح امروز در سومین اجلاسیه اعتاب و بقاع مقدسه کشور که در حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، عنوان کرد: در جلسات برگزار شده، 40 طرح و 103مصوبه به انجام رسیده است؛ همچنین از میان طرح‌های مختلف 3طرح در این جلسه مطرح خواهد شد.

وی افزود: بعد از مشخص شدن اینکه تولیت اعتاب مقدسه عراق امکان حضور در اجلاسیه را ندارند، بنا شد اجلاسیه با حضور تولیت‌ها بقاع و اعتاب مقدسه ایران برگزار شود

دبیر اجلاسیه اعتاب مقدسه بیان کرد: تعمیق و توسعه با اعتبا مقدسه عراق از جمله برنامه‌هایی است که باید مورد توجه قرار گیرد و حضور تولیت‌های اعتاب مقدسه عراق در جشن آغاز دهه کرامت نیز در همین راستا بوده و این ارتباطات ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: بعد از مشخص شدن سرفصل‌ها و خطوط اصلی مشترک بین اعتاب مقدس، طرح‌ها بررسی و به تصویب خواهد رسید ولی نکته اصلی، ضمانت اجرایی طرح‌ها است و باید این موضوع مورد توجه قرار گیرد.

موحدی تصریح کرد: در موضوع قرآنی 20طرح به تصویب رسیده است که اجرای آن موجب هم‌افزایی اعتاب مقدسه خواهد شد ولی اگر برای این برنامه‌ها بودجه‌ای تدارک دیده نشود، ضمانت اجرایی نخواهد داشت و این موضوع باید مورد بررسی قرار گیرد.

وی گفت: شرایط آستان‌های مقدسه متفاوت است ولی هر آستانی با توجه به شرایط خود باید طرح‌ها را به انجام برساند تا در این خصوص مشکلی ایجاد نشود.

حجت الاسلام صفر فلاحی  مشاور تولیت حرم حضرت معصومه(س) نیز در این نشست عنوان کرد: در بیانیه گام دوم به موضوع اخلاق و امر به معروف و نهی از منکر به نوعی اشاره شده است و در این راستا تمامی آستان‌های مقدس در امر به معروف و الگو سازی فرهنگی نقش بسیار مهمی دارند و باید در این خصوص به شکل مطلوبی عمل کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: