• یکشنبه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 984-2487-5
  • خبرنگار : 57005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

حجاب موجب عصبانیت کفار است

معاون فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم‌ حجاب و عفاف را از دسته واجباتی عنوان کرد که غیظ کافران را به دنبال دارد.

به گزارش ایسنا منطقه قم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سعید روستاآزاد، معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه امروز، در دومین همایش عفاف و حجاب استان قم که در سالن همایش‌های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد، گفت: این سلسله جلسات با پیگیری دفتر تبلیغات حوزه علمیه برگزار می‌شود و در این حوزه سعی می‌شود که با ایجاد یک سامانه، آموزش‌های تخصصی را ویژه فعالان این حوزه به خصوص در حوزه تذکر لسانی انجام دهیم؛ در این عرصه باید وقت گذاشت و فعالیت‌ها را با صبر و حوصله و مهارت انجام داد. 

معاون فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم یادآور شد: یکی از اموری که خداوند بر‌عهده ما گذاشته اعمال صالحی است که باعث غیظ و عصبانیت دشمنان می‌شود؛ یک دسته واجباتی هستند که در صورت عمل درست می‌تواند عصبانیت کفار را به دنبال داشته باشد؛ قرآن کریم در آیه ۱۲۰ سوره توبه به این مسئله اشاره کرده و قطعاً حجاب و عفاف از آن دسته واجباتی هستند که غیظ کافران را به بار خواهد داشت. 

وی بیان کرد: خداوند در آیه ۲۹ سوره فتح نیز به مسئله به غیظ آوردن کفار اشاره می‌کند و بر اساس این آیه قطعاً می‌توان امر حجاب را به عنوان یک عنصر مهم در زمینه مواجهه با کفار در نظر گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: