• یکشنبه ۲۳ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۴
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 984-4487-5
  • خبرنگار : 57009
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

گسترش و جهانی شدن انقلاب مستلزم حمایت از جوانان است

رئیس پژوهشکده حج و زیارت گفت: اگر بخواهیم اهداف عالی امام و رهبری را در زمینه گسترش و جهانی کردن انقلاب دنبال کنیم ناگزیر باید از جوانان حمایت کنیم.

به گزارش ایسنا منطقه قم، علی‌اکبر ضیایی امروز در همایش تخصصی حج، انسجام اسلامی و آینده هم‌گرایی در جهان اسلام گفت: اگر بخواهیم در عرصه‎های علمی و پژوهشی به موفقیت برسیم، باید با نگاه جوان‌گرایی و هدفمند کار کنیم و تا زمانی که این نیروهای هدفمند و جوان به فعالیت می‎پردازند جای ناامیدی نیست.

وی افزود: اگر بخواهیم اهداف عالی امام و رهبری را در زمینه گسترش و جهانی کردن انقلاب دنبال کنیم ناگزیر باید از جوانان حمایت کنیم.

رئیس پژوهشکده حج و زیارت با اشاره به سخن مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه حج در کنار ماهیت عبادی، ماهیت سیاسی دارد، تصریح کرد: در حج فقط بحث از سلطه و استکبار نیست، بلکه یکی از ابعاد آن برائت از مستکبرین است، ولی مباحثی چون مسائل زیست محیطی، انرژی جوانان، اشتغال و مسائل تربیتی جنبه سیاسی پیدا کرده‌ است.

ضیایی بیان کرد: زمانی که آمریکا از توافق‌نامه زیست محیطی پاریس خارج شد، همگان پیش‌بینی کردند که آمریکا به انزوا خواهد رفت؛ لذا این مباحث می‎تواند محور مهمی جهت اتحاد بیشتر جهان اسلام شود.

وی افزود: در این کنگره باید به مباحثی چون انرژی و جوانان، تهاجم فرهنگی، فرهنگ آلودگی، تربیت کودکان، شبکه‎های جهانی اینترنت و آسیب‎هایی چون آب که از مسائل مهم خاورمیانه است پرداخته‌ شود.

رئیس پژوهشکده حج و زیارت تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند که بعد سیاسی حج همه این ابعاد را در خود جای می‎دهد و منحصر به مبارزه با استکبار نیست.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: