• سه شنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-11414-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

محدود کردن اختیارات شورای شهر به نفع مردم نیست

عضو شورای اسلامی شهر قم گفت: وظیفه شورای شهر حمایت از حقوق مردم است و محدود کردن اختیارات شورا به نفع مردم نیست.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم،حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد آتش زر شامگاه دوشنبه در یکصد و پنجمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم عنوان کرد:یک نگاه تقابلی میان شورای شهر، شهرداری و وزارت کشور احساس می شود که باید چنین نگرشی تغییر یابد.

عضو شورای اسلامی شهر قم افزود: وظیفه شورای شهر حمایت از حقوق مردم است و محدود کردن اختیارات شوراها به نفع مردم نیست؛ باید از از کیان شورا و اهدافش دفاع کنیم و حدود اختیارات شورای شهر در دفاع از حق مردم باید مشخص شود.

سقائیان نژاد شهردار قم نیز در این جلسه در خصوص کاهش عوارض ها بیان کرد:تمامی کاهش عوارض ها باید در کمیسیون ها مورد بررسی شود و تشخیص آن توسط شهردار به مصلحت نیست.

گفتنی است در این جلسه واگذاری زمینی در بلوار پیامبر اعظم(ص) جهت احداث مرکز انتقال خون تصویب شد.

همچنین تلفیق بودجه شورای شهر قم در سال 97 با اکثریت آراء به تصویب رسید که قراچورلو در این باره توضیح داد:در سال قبل دو میلیارد تومان بودجه شورای اسلامی مصوب شد که از این میزان یک میلیارد و 600 میلیون تومان هزینه شد.

در ادامه جلسه مرتضی عزتی رئیس سازمان تاکسیرانی شهرداری قم در خصوص تصویب افزایش 18 درصدی تعرفه سرویس مدارس بیان کرد:تعداد دانش آموزان در سال گذشته افزایش داشت و روزانه 4 هزار و 940 سرویس وظیفه جا به جایی دانش آموزان در 198 مدرسه را عهده دار بود.

در این جلسه حسن بختیاری نائب رئیس شورای شهر قم با تاکید بر ساماندهی ورودی قم از سمت آزاد راه تهران و میدان 72 تن بیان کرد:این بخش چهره شهر را نازیبا کرده است در حالی که حجم بالایی از زائران در این محدوده تردد دارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: