• سه شنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-11914-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

استاندار قم:

اولویت با طرح‌های نیمه‌تمام گردشگری است

استاندار قم گفت: ایجاد پروژه‌های گردشگری نقش مهمی در رونق اقتصادی و اشتغال دارد از این رو طرح های نیمه‌کاره گردشگری باید با شتاب بیشتری پیگیری شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، بهرام سرمست امروز در جلسه ستاد تسهيل و رفع موانع توليد در منطقه گردشگری دشت بهشت در بخش خلجستان عنوان کرد: اتمام طرح‌های نیمه‌تمام گردشگری قم در اولویت است؛ پروژه‌های گردشگری نقش مهمی در رونق اقتصادی و اشتغال دارد از این رو طرح های نیمه کاره گردشگری باید با شتاب بیشتری پیگیری شود.

وی اظهار کرد: برخی از پروژه‎‌های گردشگری و زیارتی مدتهاست که نیمه کاره مانده و تکمیل نشده است، این پروژه ها را باید در اولویت قرار داد و آنها را تا پایان سال جاری عملیاتی کرد.

سرمست عنوان کرد: صنعت گردشگری و گردشگری زیارتی و بوم گردی می تواند اقتصاد را متحول کرده و در تولید و اشتغال سهم مهمی ایفاء کند.

وی گفت: تصمیمات مسئولان در توسعه زیرساختهای گردشگری دارای اهمیت زیادی در رونق اقتصادی است. اگر مشکلات تولید و سرمایه گذاری رفع شود، بسیاری از سرمایه گذاران حاضر به فعالیت های اقتصادی و اشتغال زایی هستند.
 
وی اظهار کرد: مدیران باید فرصت های سرمایه گذاری را به علاقه مندان معرفی کرده و موانع را به خوبی رفع کنند. در قم فرصت های ارزشمندی در کاشت گیاهان دارویی و توسعه گلخانه ها و پرورش ماهی وجود دارد که می تواند مشکلات اشتغال را تا حد زیادی به ویژه در مناطق روستایی حل کند.

وی گفت: گردشگری زیارتی یکی از محورهای مهم در توسعه استان قم است و با توجه به اینکه خراسان رضوی تجربیات ارزنده ای در گردشگری زیارتی و ایجاد مجتمع های اقامتی و گردشگری دارد باید از این تجربیات با ارزش استفاده کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: