• چهارشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-1784-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم:

هزینه های تولید تا 70 درصد افزایش داشته است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: هزینه های تولید در شرایط فعلی اقتصادی تا 70 درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، محمود سیجانی عصر امروز در همایش تجلیل از صنعت گران و کارآفرینان استان قم در اتاق بازرگانی عنوان کرد: امروز تولیدکنندگان و صنعتگران تشنه همراهی و حمایت های بیشتر هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم افزود: هزینه های تولید در شرایط فعلی اقتصادی تا 70 درصد افزایش داشته است و این امر قدرت رقابت را کاهش می دهد.

وی اظهار کرد: یکی از رویکردهای مهم در حوزه اقتصادی، احیای واحدهای راکد و حفظ ظرفیت های اشتغال و تولید است.

سیجانی بیان کرد: در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان بسیاری از دغدغه و مشکلات مورد ارزیابی قرار می گیرد تا بتوان گامی در احیای واحدهای راکد و حفظ ظرفیت ها برداشت.

وی خاطرنشان کرد:امروز 10 پروژه با اشتغال 340 نفر در قم افتتاح شد و بنا داریم با توسعه 105 واحد تولیدی فعال بیش از 2 هزار نفر اشتغال ایجاد کنیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم اظهار کرد:تولیدکنندگان با مشکلاتی چون نقدینگی و گرانی مواد اولیه و هزینه های تولید روبرو هستند و باید با نگاهی ملی به رفع موانع پرداخت.

وی گفت:یکی دیگر از برنامه های مهم اتمام 70 طرح تولیدی نیمه‌تمام بالای 60 درصد و ایجاد بیش از 800 فرصت شغلی است که با اعتبار 240 میلیارد تومان در حال پیگیری است.

سیجانی عنوان کرد:کارگروه تسهیل با 7 راهبرد و 27 برنامه در سال رونق تولید تدوین شد و در این کارگروه‌ها به طور جدی در جهت رفع مشکلات تولید حرکت می کنیم.

وی بیان کرد: به تازگی ژئوفیزیک هوایی در استان قم انجام و ذخایر آهن، طلا و مس در قم شناسایی شده که یک ظرفیت مهم اقتصادی است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم خاطرنشان کرد:در حال رایزنی جهت توسعه بازارهای صادراتی به عراق و افغانستان و پاکستان هستیم و به ویژه برای کفش برنامه های راهبردی داریم.

وی گفت:تحریم با همه آثار منفی،فرصت هایی را در فروش کالاهای داخلی فراهم آورده است به ویژه در فروش قطعه خودرو و لوازم خانگی می توانیم نهضت داخلی سازی را توسعه بخشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: