• پنجشنبه ۲۷ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۶
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 984-1786-5
  • خبرنگار : 57009
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

لزوم انجام ارزیابی و توسعه شایستگی کارکنان و مدیران

رییس پژوهشکده توسعه منابع انسانی جهاد دانشگاهی گفت: باید تمامی کارکنان و مدیران در ادارات و سازمان‌ها مورد ارزیابی موردی قرار بگیرند تا افراد در پست‌های مناسب بکارگیری شوند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، تیمور مرجانی صبح امروز در همایش کانون ارزیابی و توسعه شایستگی جهاد دانشگاهی عنوان کرد: در بخش دولتی 2میلیون و 400هزار کارمند و 450هزار مدیر وجود دارد و باید از این ظرفیت در راستای پیشرفت کشور استفاده کرد.

وی افزود: در مسائل دینی موضوع شایستگی بسیار مورد توجه است و تاکید شده است که پست‌های مدیریتی به افراد شایسته واگذار شود و این نشان دهنده اهمیت این موضوع است.

مدیر کانون ارزیابی و توسعه شایستگی جهاد دانشگاهی بیان کرد: ارزیابی در عملکرد بسیار با اهمیت است و ابتدا باید هرکس نسبت به عملکرد خود ارزیابی داشته باشد، اگر ارزیابی به طور مناسب انجام شود و افراد در پست‌های مناسب به کاگیری شوند، منابع انسانی در آن سازمان به سرمایه انسانی تبدیل می‌شود.

وی ادامه داد: نیاز است فرهنگ جانشین پروری در سازمان‌ها نهادینه شود تا مدیران آینده پرورش یابند تا در آینده بتوانیم از ظرفیت این مدیران در پیشرفت کشور استفاده کنیم و این موضوع بسیار با اهمیت است.

مرجانی تصریح کرد: بخشنامه ارزیابی و توسعه شایستگی در سال 96 ابلاغ شد و بر همین اساس سازمان‌ها و ادارت مختلفی این ابلاغیه را اجرایی کردند و در ارزیابی و توسعه شایستگی مدیران گام‌های مثبتی برداشته شده است.

وی اضافه کرد: باید تمامی کارکنان و مدیران در ادارات و سازمان‌ها مورد ارزیابی موردی قرار بگیرند تا افراد در پست‌های مناسب بکارگیری شوند و باعث ارتقا سطح کیفی و کاری آن سازمان و اداره شود.

رییس پژوهشکده توسعه منابع انسانی جهاد دانشگاهی گفت: متوسط سن فرماندهان در جگ تحمیلی 27سال بود و در آن زمان با فشارها و سختی‌های فراوان، به بهترین شکل جنگ را فرماندهی کردند و اکنون نیز باید به جوانان اعتماد شود و پست‌های مدیریتی به جوانان واگذار شود تا با روحیه جوانی بتوانند کشور را به پیش ببرند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: